Новини » Політика 13 березня, 2019, 23:10
Сергій Фурса пояснив, навіщо Заходу потрібна боротьба з корупцією в Україні
ZIK
ZIK

Корупційна система сама не позбавить себе від корупції. Без зовнішнього впливу це неможливо, бо такій системі не вигідно боротись самій із собою.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він підкреслив, що міжнародні партнери настільки гостро реагують на корупційні скандали в Україні, оскільки вся антикорупційна інфраструктура була вибудувана саме під тиском кредиторів.

«Міжнародному валютному фонду, Держдепу США, Євросоюзу зрозуміло, що сама корупційна система себе від корупції не позбавить. Без зовнішнього впливу це неможливо, бо корупційній системі не вигідно самій з собою боротися», – пояснює експерт.

Відтак, наголошує він, для більш якісної боротьби з корупцією повинен бути такого роду зовнішній вплив.

«Є приклад Румунії, де вони спочатку вибудували незалежну антикорупційну інфраструктуру. Спочатку нікого не садили, а потім другою ітерацією змусили цю інфраструктуру працювати. Після цього посадили половину румунської еліти», – розповідає Сергій Фурса.

З його слів, таким чином система очищувала сама себе, але без зовнішнього впливу вона не може це зробити. Тому він підтримує такі «чарівні пенделі з американського посольства».

«Я думаю, що Холодницького вже «списали», бо він справді втратив довіру після деяких справ. Натомість у НАБУ ще є шанс і можливість виправити власні помилки і повернутися до незаплямованої репутації. Як мінімум, вони можуть відновити ту репутацію, яка у них була», – підсумував експерт з економічних питань.

Як повідомлялося, посол США в Україні Марі Йованович виступила з вимого звільнити керівника САП Назара Холодницького.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:13 :47