Новини » Політика 13 березня, 2019, 20:55
Розкрадання в «оборонці»: Питання до НАБУ – де відсторонення посадовців? – Красносільська
ZIK
ZIK

Незважаючи на підозри щодо причетності першого заступника директора НАБУ Гізо Углави до зловживань в «Укроборонпромі», в Бюро не відбулося жодних відсторонень на період слідства. Ми не можемо погодитися з такою позицією НАБУ, і з чим це пов’язано – питання до Артема Ситника.

Це зауважила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Ключове питання в тому, підкреслила експерт ЦПК, що реакція НАБУ зараз видається дещо диспропорційною. Адже після низки звинувачень у бік їхніх службовців щодо скандалу в оборонному секторі не відбулося жодного відсторонення.

«НАБУ пояснило, що вони проводять внутрішнє розслідування і невдовзі оприлюднять результати. Ми не можемо погодитися з такою позицією, і з чим це пов’язано – питання до Артема Ситника.

Те ж саме питання до НАБУ – де відсторонення. Адже відсторонення посадової особи не є визнанням її провини, це нормальна європейська практика у правоохоронних органах, коли виникають подібні питання. Так працюють цивілізовані відомства, які хочуть зберегти довіру суспільства. І саме так мало б спрацювати Антикорупційне бюро», – підкреслила Анастасія Красносільська.

Щодо результатів роботи та питання підслідності, наголосила Красносільська, то який ще орган, окрім Антикорупційного бюро, може демонструвати результати розслідування по оборонці?

«У цьому скандалі фігурують всі правоохоронні органи, від податкової і до СБУ, не виключаючи Генеральної та Військової прокуратури. Але підслідність по справі «Укроборонпрому» належить не тільки НАБУ, і саме в Антикорупційного бюро є результати роботи в певній частині, зокрема розслідування щодо Львівського бронетанкового заводу. Тоді як в усіх інших органах бодай якісь справи зрушили з місця, принаймні податкові – ні», – констатувала Анастасія Красносільська.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:52 :13