Новини » Політика 13 березня, 2019, 22:43
Реформа МОЗ: Я боровся із радянською медициною, але сьогодні ситуація ще гірша, – Глузман
ZIK
ZIK

Сьогодні сімейний лікар буде змушений в одному кабінеті приймати і малих дітей, і хворого на туберкульоз. Щодо США та Європи, то там немає такого об’єднання пацієнтів, як нас намагаються переконати в МОЗ.

Про це заявив президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK

Лікар підкреслив, що останнім часом популярними є спекуляції довкола питання щодо впровадження марихуани. Але в дійсності, констатує фахівець, це полегшило б стан більшості онкохворих, які страждають від страшного болю.

«Якщо говорити про наркозалежних, то навіть без легалізації канабісу в Україні є серйозна проблема. Тоді як контрольований припис препарату важкохворим ніяк не вплине на цю ситуацію, незважаючи на гучні заяви», – прокоментував Семен Глузман.

Він зауважив, що сьогодні в Україні вже є кілька фірм, які нещодавно почали випускати серйозні знеболюючі препарати для онкохворих. Але не всі лікарі готові виписувати і знаходити ці препарати, оскільки для них це дуже великий ризик.

«Я як лікар розумію, що нас чекає, коли на сімейних лікарів покладуть ще й питання надання рецептів на отримання канабісу. Адже окрім цього є проблема розширення кола пацієнтів сімейних амбулаторій, закриття профільних медичних закладів і перекладання повноважень знову ж таки на сімейного лікаря», – пояснив пан Глузман.

Зокрема раніше, зазначає лікар, завдяки скерованій системі, яка сформувалася ще в радянський час, таку важку хворобу, як туберкульоз, фактично локалізували і прибрали з вулиць. Натомість сьогодні він знову повертається у широкі маси.

«Раніше туберкульоз був хворобою в’язниць і психіатричних лікарень, але зараз хвороба знову повертається у суспільство. І сьогодні сімейний лікар буде змушений в одному кабінеті примати і малих дітей, і хворого на туберкульоз. Щодо США та Європи, то там немає такого об’єднання пацієнтів, як нас намагаються переконати у МОЗ», – наголосив Семен Глузман.

Нагадаємо, у МОЗ заявили, що в Україні за минулий тиждень інфікувалось кором понад 2 тисячі осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 23:52 :18