Новини » Політика 13 березня, 2019, 16:01
Політолог пояснила, чому для США важливою є перемога України у Стокгольмі
ZIK
ZIK

Росія використовує свої енергетичні ресурси, як політичну зброю, вимагаючи від урядів інших держав робити те, що хоче Кремль. Натомість, вигравши справу у «Газпрому», Україна довела, що із цією структурою можна змагатися та навіть її перемагати.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила політолог-міжнародник Віра Константинова.

«Після подій, які Україна пережила у 2014 році, те, що держава у стані війни спромоглася досягти на внутрішніх ринках і, особливо в енергетиці, дуже відчутно», – переконана Константинова.

Вона зазначила: коли ще тільки ініціювався позов «Нафтогазу» проти «Газпрому», у перемогу ніхто не вірив. Однак, після винесення фінальних рішень з’явилась віра в українську команду.

«Це заслуга не лише «Нафтогазу», а й державного апарату чи менеджменту компанії – усі зіграли в одну гру в одній команді і отримали результат. Цей прецедент, як на мене, важить більше, ніж подальші перемоги, оскільки Україна продемонструвала «Газпрому», що із ним потрібно судитися і можна перемогти», – переконана експерт.

На її думку, ця подія стала дуже небезпечною для російської сторони та її успіхів на зовнішній арені.

«Енергетичний ресурс РФ – політична зброя, можливість вимагати від урядів інших держав робити те, що хоче російське керівництво. Зараз це питання енергетичної безпеки не лише України, а й ЄС. Тому США бачать намагання РФ ще більше посилити можливості своєї енергетичної дипломатії на європейському напрямку. Україна ж тут є цікавим кейсом», – вважає Віра Константинова.

Нагадаємо, «Газпром експорт» повідомив владі Болгарії про плани припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з України до Туреччини з січня 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 02:22 :16