Новини » Економіка 13 березня, 2019, 15:35
Підвищенням тарифів «Укрзалізниця» переклала на вітчизняних виробників відповідальність за власну неефективність, – Криворучко
<nbsp;>

В Україні вартість вантажоперевезень у доларовому еквіваленті є вищою, ніж у близьких до наших умов державах СНД – Росії та Казахстані. Та, не зважаючи на це, Україна продовжує підвищувати такі тарифи, що прямо б’є по промисловцях і бізнесу.

Про це розповів очільник Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко на своїй сторінці в Facebook, повідомляє «Обозреватель».

«Україна підвищила ціни на 110,5% (або в 2,1 раза), що особливо суттєво вдарило по вітчизняних виробниках. Вони були змушені знизити обсяг перевезень залізничним транспортом з 442 млн тонн у 2013 році до 322 млн тонн у 2018 році», – повідомив Криворучко.

За його словами, найбільше це вдарило по аграріях.

«Становище аграрного сектору, більша частина лінійних елеваторів якого, фактично, відрізана від залізничних перевезень, узагалі катастрофічне. У гірників і металургів ситуація теж не краща – на складах скупчилися сотні тисяч, навіть у сукупності мільйони тонн готової, але невивезеної продукції», – заявив Криворучко.

Водночас, за словами голови Асоціації, заплановане подальше збільшення вартості витрат на такі послуги автоматично зменшуватиме обсяг перевезень залізничним транспортом та, відповідно, доходи УЗ. Це, одночасно зі збитковістю пасажирських перевезень, вимагатиме постійного підвищення тарифів для покриття витрат «Укрзалізниці».

«Все це свідчить про катастрофічну неефективність українських залізниць, які вкотре намагаються підвищити і без того високий тариф на свої перевезення, переклавши тягар відповідальності за свою неефективність на національних виробників», – резюмує Олександр Криворучко.

Нагадаємо, раніше промисловці заявили про необґрунтованість підвищення тарифів «Укрзалізниці» на вантажні перевезення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 05:50 :24