Новини » Регіони 13 березня, 2019, 10:02
На Закарпатті пік цвітіння червонокнижного шафрана
На фото: дендропарк «Березинка», Мукачівський район
На фото: дендропарк «Березинка», Мукачівський район

Наразі в низинних районах Закарпатської області розквітли шафрани Гейфеля. Найбільше вони люблять лісові галявини, проте їх можна зустріти і в самому лісі під дубами та буками.

Цього року квіти зацвіли трохи раніше через ранню весну, проте у звичний сезон. На низовині сезон квітіння триватиме ще близько двох тижнів,  далі першоцвіти розквітнуть в горах.

Загалом в області вони тішитимуть своєю красою ще до початку серпня. Для цих квітів найбільш комфортна температура – це 8-10 градусів. Та якщо стовпчики термометрів опускаються нижче нуля, шафранам це на загрожує, вони просто закривають свої бутони, а з приходом сонця, знову їх відкривають.

Закарпаття і сусідні західні області для цих квітів найкомфортніший регіон, тут їх є найбільше, в центральній та східній Україні їх можна зустріти значно рідше. Шафрани найкомфортніше почувають себе в Карпатах.

Екологи зазначають, що на Закарпатті вони є в достатній кількості, проте потребують особливого захисту і не тільки від вандалів, які їх виривають, а і від туристів, які намагаючись зробити гарне фото просто витоптують квіти. Зривання і витоптування  основні причини зникнення цих квітів, передає власний кореспондент IA ZIK.

На фото: дендропарк «Березинка», Мукачівський район
На фото: дендропарк «Березинка», Мукачівський район

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 15:53 :42