Новини » Регіони 13 березня, 2019, 22:40
Мешканці Прикарпаття скаржаться на масові рубки лісів
ZIK
ZIK

Розбиті лісовозами дороги, безліч свіжих пнів і голі галявини – така картина доволі поширене явище на Прикарпатті. Місцеві бідкаються: здорові дерева мали б ще стояти та захищати села від повеней.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У Волосові ліси розпочинаються відразу за селом, але дістатися їх нелегко. Дорогу до решти розбили лісовози.

Траншеї від коліс ведуть просто до ділянок із вирубуванням. Сотні свіжих пнів журналісти знайшли відразу на узліссі. Деякі приховані.

Дуби, сосни, смереки. Під сокиру лісники пускають здорові та грубі дерева, кажуть селяни. Із одного дуба можна вторгувати від трьох до шести тисяч гривень. А пиляють їх тут сотнями.

«Здорові дерева, які могли ще рости. Які тримають ліс, всмоктують у себе воду і перешкоджають тим повеням, які в нас є останнім часом», – бідкається житель села Волосів Ігор Ерстенюк.

На одній із ділянок рубають повним ходом. Але жодного вказівника з інформацією нема. Хоча за законом їх мали встановити відразу.

«Перед початком рубки ми хотіли б побачити якесь звернення, рішення в сільській раді, щоб повідомити людей, що тут проводиться рубка санітарна чи часткова. Таблички про те, скільки квадратних метрів рубають. Ми цього взагалі не бачили, і нам ці документи ніколи ніхто не показував», – запевняє депутат Надвірнянської райради Іван Вовчук.

Фальшиві і тавра на пеньках, переконані активісти. Бо справжні повинні мати ініціали та цифри, які би пояснювали, який лісничий стинав дерева. А тут усі пеньки протаврували простим балончиком.

Місцеві розповідають: ліси винищують і в сусідніх селах. Розмах також вражає. Щоправда, після збурення селян – припинили.

Поспілкуватися з керівництвом володіння Надвірнянського лісгоспу знімальній групі ZIKу не вдалося. Директор утік, щойно дізнався про приїзд журналістів.

Тільки за минулий рік у Надвірнянському лісгоспі екологічна інспекція знайшла незаконних вирубувань більше, ніж на чотири мільйони гривень. Склали протокол та зобов’язали керівництво лісгоспу компенсувати збитки. Проте на цьому нищити ліс не припинили.

Нагадаємо, на Прикарпатті суд стягнув з лісокомбінату понад півмільйона гривень через незаконні вирубки лісу.

Лідія Пугач, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 08:05 :32