Новини » Політика 13 березня, 2019, 14:49
Меджліс кличе кримчан на українські вибори. Уже зареєструвалися 2000 осіб
ZIK
ZIK

31 березня в Україні повинні відбутися президентські вибори. Всі без винятку громадяни мають повноцінне право на них проголосувати, як і ті, хто проживають на окупованих територіях. Саме тому вже дві тисячі кримчан заздалегідь зареєструвалися у відповідних пунктах у сусідніх областях, аби мати можливість скористатися своїм правом наприкінці березня.

Про це на брифінгу лідерів кримськотатарського народу, який транслював телеканал ZIK говорив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Ми звернулися до всіх громадян України, які постійно проживають в тимчасово окупованому Криму, щоб вони проголосували на виборах президента України. Зрозуміло, що до цього треба трохи докласти зусиль, але це можливо», – сказав Чубаров.

За його словами, українським громадянам треба заздалегідь виїхати з Криму і виконати певні процедури.

«Треба дійти до найближчого місця, де є державні реєстри виборців України. Далі звернутися з відповідною заявою, внести своє прізвище і місце голосування  31 березня. Також слід пам’ятати, що за п’ять днів до початку голосування процедура з уточненням місця голосування завершується», – зазначив він.

Наступним кроком буде можливість виїхати в день голосування з Криму. Але вже зараз можна говорити про приблизну кількість осіб, яка хоче віддати свій голос.

«Вчора мені доповідали, що на материковій частині України зареєструвалися понад дві тисячі громадян, які постійно проживають на території Криму», – прокоментував Чубаров.

Його слова підтвердив уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Але наголосив, що українським громадянам буде нелегко.

«Як сказав Рефат, справді, складність полягає у тому, що людині, яка хоче проголосувати, треба приїжджати двічі. По-перше, це складно, а по-друге, є підстави вважати, що окупанти будуть перешкоджати виїзду з півострова наших співвітчизників, як це було у 2014 році», – додав Джемілєв.

Хоча, він наголосив на тому, що дуже багато співвітчизників говорять про те, що попри небезпеку готові голосувати.

«Я думаю, що якраз дві тисячі осіб таки приїдуть голосувати. Але, водночас, ми працюємо і над тим, щоб людина, яка приїде у день виборів, могла одразу звернутися до суду і таки отримати можливість зробити свій вибір. Не знаю, чи вдасться це зробити, але ми працюємо у цьому напрямку», – додав він.

До слова, раніше Джемілєв говорив про те, що 20 кандидатів у президенти жодного разу не згадали про повернення окупованих територій. На відміну від Петра Порошенка, який на всіх міжнародних платформах, в тому числі, на Генасамблеї ООН, постійно говорить питання про повернення окупованих територій і проводить активну діяльність у боротьбі з РФ.

Також під час тематичного семінару в Європарламенті під назвою «Крим. Вкрадений півострів» бельгійський євродепутат, член групи «друзів України» Марк Демесмакер заявив про те, що за п’ять років, що минули з часів незаконної анексії Криму, окупанти перетворили півострів із перлини Чорного моря на чорну діру.

Читайте більше новин про: кандидатів та вибори 2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:40 :34