Новини » Політика 13 березня, 2019, 12:13
Імовірно, що мовний законопроект ухвалюватимуть уже після виборів, – нардеп
ZIK
ZIK

Мовний закон не ухвалюють під вибори, адже, враховуючи динаміку його розгляду та величезну кількість правок, документ розглядатимуть ще ледь не два пленарних тижні. Відтак, документ затверджуватимуть уже після волевиявлення.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах парламенту, в ефірі телеканалу ZIK, розповів заступник голови фракції БПП Максим Курячий

Він запевнив: законопроект про мову не ухвалюють «під вибори». Сумнівно, що його вдасться погодити наступного пленарного тижня.

«За моїм прогнозом, його розглядатимуть ще два пленарні тижні. А там – і вибори закінчились. Це спонукатиме до того, що закон буде дуже виважений та збалансований зі всіх сторін», – наголосив Курячий.

За його словами, щодня відбуваються збори робочих груп з питань мовного законопроекту. Тож дискусія триватиме і, врешті-решт, отримаємо «якісний документ».

Водночас, він прокоментував ідею створення мовних інспекцій чи системи штрафів.

«Є речі, які я для себе назвав «перегином», вони занадто радикальні. Вважаю, що мовний закон має бути неупередженим, збалансованим і виваженим, який би справді об’єднував все суспільство. Без якихось «лякалок» і з рівними можливостями для використання мов нацменшин. Зокрема – і російської, і польської, і румунської чи азербайджанської», – підкреслив депутат.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада України продовжила розгляд законопроекту №5679-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Комітет ВР з питань культури та духовності опрацював близько 2,5 тисячі поправок до нього, які надійшли від депутатів.

Водночас, Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала українських парламентарів не проводити голосування щодо мовного закону у передвиборчий період, а розглянути його після виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 18:45 :35