Новини » Політика 13 березня, 2019, 12:17
Гройсман: У 2020 році черги в садочки значно скоротяться
ZIK
ZIK

Ще три роки тому в чергах у дитячі садочки стояло понад дев’яносто тисяч дітей. Сьогодні їх чисельність скоротилася до тридцяти тисяч. Якщо така позитивна тенденція продовжиться, то до 2020 року черг у садочки взагалі не буде.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Процес освіти має бути єдиним і безперервним. Тому один із пріоритетів, який визначив уряд, це забезпечення доступності навчання», – зазначає прем’єр-міністр.

Він звертає увагу на те, що в рамках освітніх завдань уряд почав співпрацювати з місцевою владою.

«Ми зацікавлені у тому, аби отримати доступ до дитсадків. Якщо ще три роки тому черга туди складала понад дев’яносто тисяч осіб, то сьогодні їх тридцять тисяч. Я вважаю, що у 2020 році черг в садочки не повинно бути. Для цього у нас є і рішення, і фінансові можливості, спільно із місцевими владами», – каже Володимир Гройсман.

До слова, на підтримку всіляких регіональних програм, держава акумулює п’ятдесят мільярдів гривень, зазначає прем’єр-міністр України.

«Частину цих коштів ми віддамо на реконструкцію дитсадків», – коментує Володимир Гройсман.

Наступний етап, який перед собою ставить уряд – це нова українська школа, підкреслює прем’єр-міністр.

«За неї я вдячний і міністру освіти, і всім вчителям. Адже нове завжди не просто впроваджувати, але наше остання поїздка у Рівне засвідчує те, що децентралізація і підтримка з державного бюджету дає великі можливості. Адже там, протягом двадцяти років, діти не могли піти у дитсадок. Ми допомогли створити інструменти, а тому освітній заклад вдалося відкрити», – наголошує Володимир Гройсман.

Також прем’єр-міністр України розповідає про прогрес у середній ланці освіти.

«Ми приїхали у школу, де впроваджуються нові стандарти. Вчителі кажуть, що почувають себе більш вільно, а дітям подобається середовище і вони охоче йдуть до школи. Це для нас дуже важливо!», – запевняє Володимир Гройсман.

З першого дня діяльності уряду зарплати вчителів почали зростати, наголошує прем’єр-міністр України.

«Якщо порівняти зарплати першого січня 2017 року і сьогодні, то заробітні плати вчителів зросли на 75 відсотків. Поки що цього недостатньо. Однак, запевню, що це питання є пріоритетним для нас, адже стосується, в цілому, підтримки освіти», – говорить Володимир Гройсман.

Нові стандарти професійно-технічної освіти, зарплати, вища школа – усе це є пріоритетом уряду для забезпечення єдиної системи освіти, запевняє прем’єр-міністр України.

«Важливим елементом є новий закон про середню освіту. Ми проситимемо парламент розглянути це питання, аби можна було б якомога раніше затвердити закон і впровадити його у життя», – додає Володимир Гройсман.

До слова, у Львові пообіцяли винагороджувати найрозумніших учнів. Так, деяким школярам виплачуватимуть грошові премії за успіхи в навчанні, а також за найвищі результати на ЗНО даватимуть по 20 тисяч гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 18:11 :00