Новини » Політика 13 березня, 2019, 18:53
Генпрокурор сам собі суперечить – директор НАБУ відповів Луценкові
ZIK
ZIK

Ми не проти розслідувати справу щодо розкрадань в «Укроборонпромі», але слідство починаємо фактично з нуля. Попри звинувачення Генпрокуратури у бездіяльності, ми не мали всіх необхідних матеріалів справи. Тому почали роботу на підставі того, що побачили у матеріалах журналістів, а не експертизи, яку провела Генпрокуратура.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час засідання Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань у війську, яке транслював телеканал ZIK.

Артем Ситник відреагував на закиди Генерального прокурора Юрія Луценка щодо того, що НАБУ не хоче брати під свою підслідність справу щодо розкрадань і корупції в «Укроборонпромі».

«Хотів би зробити невеликий екскурс у теорію кримінального права. Якщо розслідується ухилення від сплати податків, то тоді немає розкрадання майна, адже це законний прибуток, з якого не заплачено податок.

Щойно у виступі Генпрокурора було зазначено, що все було згідно із законом, але фірма, яка надавала певне обладнання, не заплатила із законної операції податки. І це суперечить тому висновку, що НАБУ повинно в цій справі щось розслідувати. Тому я з таким висновком не погоджуюсь, оскільки ще до кінця не з’ясовано, чи там був факт розкрадання, чи все ж ухилення від сплати податків», – прокоментував Артем Ситник.

Також директор НАБУ підкреслив, що попри заяви Генпрокурора, слідчі Агентства не отримали ключових матеріалів справи, зокрема переписки пана Жукова й пана Гладковського-Свинарчука.

«Про ті викриття, які були в першому, другому й третьому сюжетах «Bihus.info», ми дізналися безпосередньо з журналістських матеріалів. Якщо ви як Генеральний прокурор розглянете моє рішення про витребування цих матеріалів, то ми із задоволенням візьмемо оригінали цих записів, розглянемо проведену експертизу і на предмет нашої компетенції щодо наявності чи відсутності розкрадань проведемо розслідування разом із САП.

Адже надана раніше інформація від Генпрокуратури не містила цих матеріалів, і про переписку ми також не знали. Якщо дійсно є матеріали, які, на вашу думку, належать до підслідності НАБУ, то передайте нам ці матеріали. Можливо, потім ми разом із ГПУ створимо спільну групу, адже вже маємо досвід такої роботи», – зауважив Артем Ситник.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 01:57 :24