Новини » Економіка 13 березня, 2019, 14:01
Газпром повідомив про наміри припинити транзит газу через Україну і Туреччину з 2020 року
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Газпром експорт повідомив владі Болгарії про плани припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з України до Туреччини з січня 2020 року.

Про це в інтерв’ю телеканалу bTV заявила глава Міністерства енергетики Болгарії Теменужка Петкова, передає «ЛігаБізнес» з посиланням на Bloomberg.

За словами міністра, про це компанія повідомила офіційним листом.

Петкова вказала, що Болгарія може звернутися в арбітраж проти Газпрому, щоб стягнути з нього транзитні платежі, які країна за контрактом повинна отримувати до 2030 року. Такий варіант подій, за її словами, можливий лише в тому випадку, якщо друга гілка Турецького потоку не пройде через Болгарію.

У той же час в Газпромі стверджують, що ніяких офіційних листів владі Болгарії не відправляли, повідомляє РБК.

Раніше глава Міненерго Болгарії заявила, що Софія (столиця Болгарії – Ред.) буде втрачати $ 110 млн в рік після того, Росія припинить з 1 січня 2020 року транзит по Трансбалканському коридору.

Зараз Болгарія майже повністю залежить від російського газу, який вона отримує через українську ГТС. Крім того, російські енергетичні компанії монополізували болгарський енергоринок.

У грудні 2014 року Росія призупинила будівництво газопроводу Південний потік, по якому планувалося доставляти газ дном Чорного моря до Болгарії. Причиною зупинки будівництва РФ назвала неконструктивну позицію Євросоюзу.

Замість цього Росія вирішила сконцентруватися на Турецькому потоці – проект, який передбачає будівництво двох ниток газопроводу потужністю по 15,75 млрд кубометрів. Прокладку труб здійснюють по дну Чорного моря до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Перша нитка буде призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи.

Раніше Болгарія домовилася з Росією побудувати новий газопровід в обхід України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 02:45 :29