Новини » Спорт 13 березня, 2019, 9:27
Еліна Світоліна вперше вийшла до 1/4 фіналу тенісного турніру WTA в Індіан-Веллсі
Еліна Світоліна. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Перша «ракетка» України Еліна Світоліна подолала четвертий раунд представницького турніру Жіночої тенісної асоціації (WTA) категорії Premier Mandatory в Індіан-Веллсі (США) з призовим фондом $9,035 млн.

Як повідомляє btu.org.ua, посіяна під шостим номером Світоліна в ніч з вівторка на середу з рахунком 7:6 (10:8), 5:7, 6:4 обіграла 12-у «ракетку» світу австралійку Ешлі Барті і вийшла до 1/4 фіналу змагань.

Для тенісисток це був п’ятий очний поєдинок. У всіх їх попередніх матчах перемогу святкувала Світоліна, а Барті в цих зустрічах вдалося виграти лише один сет.

Для Світоліної це 50-та перемога над суперницями з ТОП-20 рейтингу WTA. Барті сьогодні боролася за свій дебют в десятці найсильніших рейтингу. Дівчата провели на корті 3 години і 12 хвилин (минулий рекорд сезону – 3 години і 7 хвилин / матч Біррелл – Касаткіна в Брісбені).

У першому сеті Світоліна не захистила свою подачу за рахунку 5:4, після чого відіграла сетбол на шляху до тай-брейку. Барті не скористалася перевагою (6:3) і пізніше ще одним сетболом. Партія в результаті пішла в актив Світоліной (10:8).

Українка відіграла чотири брейкпоінта на початку другого сету, потім вийшла вперед (3:1), вела 5:3, але наступні чотири гейми виграла австралійка. Барті відіграла два матчбола і реалізувала свій шостий сетбол, щоб перевести гру у вирішальну партію.

Світоліна програла гейм на своїй подачі на старті третього сету і скористалася медичною перервою при рахунку 1:2. Після відновлення гри Барті відігралася з двох брейкпоінтів, а далі чотири гейми на свій рахунок записала українка (5:3). Дійти до матч-болів на своїй подачі Світоліна не змогла, потім реалізувала третій матч-бол в геймі (п’ятий в матчі) вже на подачі суперниці.

Еліна Світоліна вперше виступить в 1/4 фіналу на турнірі в Індіан-Веллсі. Наступною суперницею українки стане 61-а ракетка світу Маркета Вондроушова з Чехії (рахунок особистих зустрічей 2:0). Світоліна в останній раз зазнавала поразки від тенісистки нижче ТОП-60 в минулому році у Пекіні, коли її обіграла представниця Сербії Олександра Круніч (62). За останній рік (52 тижні) Світоліна програла тільки три матчі, в яких брала перший сет (в останній раз – як раз в поєдинку з Круніч у Китаї).

2019-03-20 03:31 :40