Новини » Світ 13 березня, 2019, 15:56
Електромобілі і енергетична безпека: Чому нафтову галузь РФ чекає крах
ZIK
ZIK

Продажі електромобілів зростають колосальними темпами у всьому світі. І коли цей транспорт серйозно завоює ринок, ціна на нафту впаде і залежність від російського палива різко зменшиться.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявила російський політик в еміграції Ольга Курносова.

«Говорячи про газ, я б не забувала про нафту. Адже ми говоримо багато про газову залежність, однак, насправді, вона набагато менша, аніж нафтова. Адже вся нафтопереробна галузь Європи побудована під експорт російської нафти», – говорить політик.

Вона звертає увагу на те, що Європа старається скороти об’єми споживання нафти.

«Німеччина уже робить кроки для зменшення нафтової залежності, зокрема, впроваджує електромобілі. Очевидно, така революція не за горами. Продажі електрокарів ростуть колосальними темпами у всьому світі», – наголошує експерт.

Коли електроавтомобілі серйозно завоюють ринок, ціна на нафту впаде і залежність від російського палива зменшиться.

«Можливо, тоді можна буде повністю змінити всю структуру нафтопереробки. Утім, потрібно розуміти, що це відбудеться через вісім-десять років», – коментує Ольга Курносова.

Тому політик вважає, що залежність від російських газу і нафти не є критичною.

«Для Європи російський газ і нафта важливі через тиск бізнесу. Просто у когось є пов’язані із цією галуззю фінансові інтереси, які не хочеться змінювати», – пояснює експерт.

Ймовірно, що саме через вплив підприємців канцлер Німеччини Анлега Меркель захищає будівництво «Північного потоку-2», зауважує Ольга Курносова.

«Проте у політичних питаннях щодо Росії Меркель займає дуже послідовну позицію. Вона все ж хоче змусити РФ поважати міжнародне право», – додає російський політик в еміграції Ольга Курносова.

Нагадаємо, розвідка Естонії вважає «Північний потік-2» загрозою для своєї безпеки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 18:57 :42