Новини » Регіони 13 березня, 2019, 10:25
Для Івано-Франківського музею меценат придбав військові атрибути, яким понад 100 років

В Івано-Франківському музеї визвольної боротьби імені С. Бандери представили нові експонати, придбані меценатами.

На загальний огляд представили зубчатівку, пружку та шеврон, яким понад 100 років.

Про це повідомляє «Галка».

 «Представляємо військові атрибути, які визначали ранг УГА. Придбані в Івано-Франківській області. Це тішить, адже часто такі речі передають за кордон контрабандою, то ж добре, що історичні експонати залишились у нашій країні», – розповідає директор музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

Він пояснив, зубчаківку нашивали на комір, пружки – на рукав, шеврон із номером 661, яку також розміщували на одяг. Речі належали уродженцю Коломийського району, ім’я володаря намагаються встановити.

«Ми продовжуємо переговори, з продавцем цих експонатів, аби дізнатись хоч ім’я людини, якій належав шеврон. По рангу це міг бути чатовий, тобто військовий, що мав у підпорядкуванні 40-50 людей у підрозділі. Простіше кажучи – це як старший лейтенант у збройних силах України», – зазначив Коретчук.

Він також додав, представлені експонати не лише несуть історичну пам’ять, це дасть краще зрозуміти перебіг військових подій 1918-1919 років. Експонати доволі рідкісні, адже зроблені з тканини і минуло вже понад 100 років.

Ціна експонатів – до 1000 доларів. Меценати залишились інкогніто.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:11 :35