Новини » Економіка 13 березня, 2019, 9:41
Автоматична індексація тарифів на залізничні перевезення збільшить борги шахтарям, – Волинець

Індексація тарифів «Укрзалізниці» запустить маховик цін – виросте вартість металів, і навіть хліба, тобто підвищення зачепить всі галузі та товари.

Таку думку висловив глава Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець, повідомляє інформаційне агентство «УНІАН».

Голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець впевнений, що заплановане підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення (автоматична індексація) негативно позначиться на вугільній галузі, заганяючи підприємства в нові борги.

«Передусім, індексація вдарить по вугільній галузі, тому що у нас видобувається 35 мільйонів тон вугілля всередині країни, і його потрібно поставляти на збагачення і потім споживачеві. Додаткові витрати для галузі – це дуже погано, адже вугільні підприємства будуть нарощувати борги, не зможуть виплачувати зарплати вчасно. Буде рости і борг підприємств по відрахуваннях до Фонду соціального страхування і до Пенсійного фонду. У підсумку – зростання соціальної напруженості», – зазначив Михайло Волинець.

На його думку, автоматична індексація тарифів АТ «Укрзалізниця» запустить маховик цін – виростуть ціни на метали, і навіть на хліб, тобто зростання торкнеться всіх галузей і товарів.

Голова Незалежної профспілки гірників також зазначив, що профспілки різних галузей зобов’язані, як соціальні партнери, сісти і розглянути питання автоматичної індексації.

«Зараз нас ставлять перед фактом чергового підвищення тарифів. Потрібно широко обговорювати питання індексації, так як в результаті це позначиться підвищенням витрат для бізнесу і зростанням цін на всі товари», – наголосив Михайло Волинець.

Як повідомлялося раніше, голова Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко вважає, що прив’язуючи тарифи до долара, «Укрзалізниця» відверто маніпулює цифрами у власних інтересах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:10 :33