Новини » Світ 12 березня, 2019, 0:08
У Бельгії заборона на ритуальні вбивства тварин викликала протест мусульман та євреїв
 У Бельгії заборона на ритуальні вбивства тварин викликала протест мусульман та євреїв
У Бельгії заборона на ритуальні вбивства тварин викликала протест мусульман та євреїв

У Бельгії заборона на ритуальні вбивства тварин спровокував дефіцит і різке зростання цін на халяльне і кошерне м’ясо, викликавши протест мусульманської та єврейської громад.

Про це повідомляє NBC News.

Новий закон забороняє методи вбивства тварин, необхідні для виготовлення халяльного і кошерного м’яса, що призвело до зльоту цін. Законодавство Бельгії давно вимагає, щоб тварина була оглушена перед забоєм. Це дозволяє уникнути непотрібних страждань живих істот.

Раніше робилося виняток для виконання релігійних звичаїв. Зараз це виняток скасовують.

Бельгійські мусульмани і євреї за допомогою Національної асоціації по сприянню прогресу кольорового населення (NAACP Legal Defense and Educational Fund) домагається скасування закону.

«Я перестав продавати м’ясо, тому що я не хочу продавати м’ясо, яке не є халяльним», – сказав Буйхручан Мбарк, власник супермаркету Aswak Souss у Брюсселі.

Єврейські та мусульманські громади об’єдналися в опозиції до заборони.

За допомогою американського юридичного фонду група мусульманських і єврейських організацій вжила юридичні дії і сподівається скасувати новий закон. Конституційний суд Бельгії заслухав їхні аргументи в січні і, як очікується, винесе рішення по справі протягом декількох тижнів.

Групи кажуть, що нова норма порушує їхні громадянські права, перешкоджаючи їм вільно виконувати свою релігію.

«Євреї і мусульмани є уразливими меншинами в Бельгії. Цей закон дискримінує нас», – заявив глава мусульманської громади Бельгії Йос Роетс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 11:43 :03