Новини » Економіка 12 березня, 2019, 17:20
Сплеск цін на товари й ліки, – економіст Новак спрогнозував результати монетизації субсидій
ZIK
ZIK

Одномоментне потрапляння великої грошової маси на ринок внаслідок монетизації субсидій призведе до підвищення цін на товари та ліки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст і політик Андрій Новак.

Андрій Новак, говорячи про монетизацію субсидій, зауважив, що більшість українців перебувають у складному фінансовому становищі, тож більшість коштів від монетизації субсидій підуть не на оплату житлово-комунальних послуг, люди витрачатимуть гроші на свої поточні потреби, оскільки на це їм не вистачає власних доходів.

«Тому ця виділена сума – 5,6 млрд грн – більша частина додасться до збільшення боргу з ЖКГ, який на сьогодні вже близько 60 млрд грн», – переконаний експерт.

Економіст звернув увагу на те, якими будуть наслідки того, що така грошова маса одномоментно з’явиться на ринку.

«За законами економіки, тільки один результат – підвищення цін на ті товари, на які люди перш за все, будуть витрачати. А це – продукти харчування, ліки, оскільки більшість отримувачів субсидій – це люди старшого віку, які потребують ліків. Тож можна очікувати сплеск цін на ці категорії товарів», – зазначив Андрій Новак.

Він додав, що березень ніколи не був періодом зміни соціальних платежів, адже зазвичай такі зміни відбувалися або з початку року, або із середини року. А останніми роками також була тенденція здійснення змінених виплат напередодні нового року. На його думку, й монетизація субсидій у березні, й індексація пенсій відбуваються з огляду на президентські вибори, і ці виплати можна розглядати як непрямий підкуп виборців.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 Кабмін затвердив механізм монетизації субсидій. З 1 січня 2019 року субсидії на оплату комунальних послуг надаються населенню України у грошовій формі.

КМУ зменшив із двох до одного місяця максимальний термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг для призначення субсидій.

Як повідомляли, субсидіанти, які не є пенсіонерами, зможуть отримати субсидії в грошовій формі в «Ощадбанку» з вівторка, 12 березня, перед масштабними змінами в соцвиплатах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 00:21 :16