Спецслужби та МЗС мають зробити Угорщину «нерукопотисною» у НАТО, – Снєгирьов

ZIK

Угорщина має проблеми із сусідами – Сербією та Румунією. Тож Україні потрібно використати цю карту і зробити Угорщину «нерукопотисною» всередині НАТО. Якщо наша влада проявить твердість характеру, у цієї держави будуть такі проблеми, що вона надовго забуде про Україну.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Він наголосив: для вступу держави в НАТО усі країни-члени блоку повинні дати на це згоду. Тож, якщо позиція Угорщини щодо України залишатиметься категоричною, досягти цього буде дуже важко.

«Єдина надія на американських партнерів – що у них є важелі впливу на угорську сторону, і вони зможуть переконати угорський уряд змінити антиукраїнський вектор зовнішньої політики», – зазначив експерт.

Він підкреслив: третина угорського парламенту – відверто проросійські сили, а 50%– партії, пов’язані з РФ та її спецслужбами.

«Відкидати цей фактор ми не можемо. До того ж маємо аналогічні проблеми і в Чехії. Земан – це проросійська креатура. Ця країна розглядає питання створення «Великої Чехії» в довоєнних кордонах, куди входила і Закарпатська область. Не будемо робити секрет полішинеля, в Чехії проходять періодичні зустрічі Земана з «русинами», – розповів Снєгирьов.

До всього, варто звернути увагу і на окремі польські партії, які несуть відверту антиукраїнську риторику.

«Тому неправильно казати, що у нас будуть проблеми лише з Угорщиною. Однак, у цієї країни є такі ж проблеми зі своїми сусідами – Сербією, Румунією. Тож нам потрібно використовувати цей важіль впливу, створити ситуацію, коли Угорщина стане «нерукопотисною» всередині НАТО. Це мають зробити українські спецслужби і МЗС. Маємо розіграти подібну карту», – вважає експерт.

Тож він підкреслив: Угорщині не варто гратись із Україною, адже вона сама перебуває у схожій ситуації.

«Якщо наш політичний провід проявить твердість характеру, в Угорщини будуть такі проблеми, що вона надовго забуде про Україну», – переконаний Дмитро Снєгирьов.

Як повідомлялось, заступниця Генсека НАТО Роуз Гетемюллер заявила, що Альянс солідарний з Угорщиною у тому, що Україна повинна імплементувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про освіту.

У свою чергу, МЗС України підкреслило, що вважає неприпустимими маніпулювання Будапешта і подальші вимоги Угорщини щодо зміни українського освітнього закону.

Loading...