Скандал в «оборонці»: Загід Краснов назвав ключовий недолік системи контролю

ZIK

Контролюючі органи мають призначатися опозиційними силами, які не належать до влади, оскільки «той, хто краде, сам себе карати не буде».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадська сила» Загід Краснов.

Політик, коментуючи журналістські розслідування щодо розкрадань в оборонній сфері, заявив, що масштаби зловживань навіть складно собі уявити.

«Те, що ми бачимо, це те, що краде 22-річний син Гладковського, який, по суті, ніде не працює. У мене виникає запитання: якщо 22-річний син чиновника краде стільки, то скільки ж краде батько?» – поцікавився Загід Краснов і наголосив, що це – лише наслідок і закликав дивитися на причини.

А серед причин, вважає політик, є неправильна система, коли влада сама себе контролює та перевіряє, коли контролюючий орган обирає чи призначає влада. На його переконання, контролюючі органи та їхні керівники, як-от генпрокурор, мають призначатися опозиційними силами, які не належать до влади, оскільки «той, хто краде, сам себе карати не буде».

«Я вважаю, що та система, яка є сьогодні, є недієздатною, вона дає можливість красти і реально не бореться з корупцією. Безумовно, тут повинна нести відповідальність і Верховна Рада теж, депутати, які входять до провладної більшості. Бо ми сьогодні критикуємо владу, але не критикуємо депутатів, які її призначили і які зобов’язані контролювати їхню роботу, давати оцінку і, виходячи з неї, робити висновки», – вважає Загід Краснов.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

Loading...