Новини » Політика 12 березня, 2019, 18:25
Скандал в «оборонці»: Загід Краснов назвав ключовий недолік системи контролю
ZIK
ZIK

Контролюючі органи мають призначатися опозиційними силами, які не належать до влади, оскільки «той, хто краде, сам себе карати не буде».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадська сила» Загід Краснов.

Політик, коментуючи журналістські розслідування щодо розкрадань в оборонній сфері, заявив, що масштаби зловживань навіть складно собі уявити.

«Те, що ми бачимо, це те, що краде 22-річний син Гладковського, який, по суті, ніде не працює. У мене виникає запитання: якщо 22-річний син чиновника краде стільки, то скільки ж краде батько?» – поцікавився Загід Краснов і наголосив, що це – лише наслідок і закликав дивитися на причини.

А серед причин, вважає політик, є неправильна система, коли влада сама себе контролює та перевіряє, коли контролюючий орган обирає чи призначає влада. На його переконання, контролюючі органи та їхні керівники, як-от генпрокурор, мають призначатися опозиційними силами, які не належать до влади, оскільки «той, хто краде, сам себе карати не буде».

«Я вважаю, що та система, яка є сьогодні, є недієздатною, вона дає можливість красти і реально не бореться з корупцією. Безумовно, тут повинна нести відповідальність і Верховна Рада теж, депутати, які входять до провладної більшості. Бо ми сьогодні критикуємо владу, але не критикуємо депутатів, які її призначили і які зобов’язані контролювати їхню роботу, давати оцінку і, виходячи з неї, робити висновки», – вважає Загід Краснов.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 00:10 :26