Новини » Суспільство 12 березня, 2019, 12:47
Щоб справді посадити винних, слідство має пройти усі процедури, – політтехнолог
ZIK
ZIK

Ретельне та якісне слідство має з’ясувати, чи інформація про причетність усіх правоохоронних структур до справи Гладковського відповідає дійсності. Та якщо це правда, то, виявляється, що жодні конкурси чи гранди не убезпечують від хабарництва в антикорупційному органі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Коментуючи фінальну серію розслідування Bihus.info про розкрадання в оборонній сфері, він наголосив: Гладковського Президент ще міг відсторонити від роботи. Однак щодо інших фігурантів, зокрема, представників НАБУ, процедура є значно складнішою.

«Якщо це все правда, інформація, звичайно, жахлива. Та повинна існувати і презумпція невинуватості – переписки і все інше можна сфальсифікувати, вирвати з контексту, тож має відбутись слідство. Адже завтра будь-якого чиновника можна буде звільняти за будь-яку переписку в інтернеті, не провівши розслідування», – зазначив політтехнолог.

Окрім того, за його словами, саме належно проведене слідство, а не тиск громадськості, допоможе покарати винних.

«У нас постійно народ вимагає когось звільнити, його звільняють, а потім ця людина поновлюється через суд, тому що усі процедури були порушені. Це бачили з Насіровим та багатьма іншими чиновниками. Тож, якщо там все ж таки є винні люди, щоб вони реально сіли до в’язниці, потрібно повністю пройти всі процедури», – підкреслив Голобуцький.

Водночас він зазначив: виявляється, що жодні конкурси, західні гранди не є запорукою того, що в антикорупційному органі не братимуть хабарі.

«Та там все ж це все відбувалось не на рівні керівників, а на рівні середньої ланки, часом вище. Звичайно, усі ці органи, так чи інакше, мають проблеми з корупцією. Однак, повністю відкидати можливість проведення ними розслідування – це поставити хрест на правоохоронній системі України», – підкреслив Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднили розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 03:50 :39