Новини » Світ 12 березня, 2019, 18:52
Розвідка Естонії вважає «Північний потік-2» загрозою для своєї безпеки

Направлені з Росії в Європу газопроводи «Північний потік-2» і «Турецький потік» є ризиками для безпеки, підвищують залежність Європи від російського газу.

Про це йдеться в щорічнику Департаменту зовнішньої розвідки Естонії, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Рostimees.

За оцінкою Департаменту, обидва газопроводи надовго прив'яжуть споживачів до своїх послуг і ускладнять створення інших каналів постачання. «Північний потік-2» і «Турецький потік» становлять загрозу для надійності постачання, оскільки не можуть відповідати гнучкості української системи постачання споживачів природним газом.

У діючих газопроводів «Північний потік» і «Ямал-Європа» немає підземних газосховищ на зразок тих, якими користується українська система.

У доповіді йдеться про те, що обидва газопроводи нададуть Росії додатковий політичний важіль для впливу на європейські країни.

«Це підтверджує вже досягнутий Росією успіх у пошуку підтримки для «Північного потоку-2» і пошуку підтримки для другої нитки «Турецького потоку» серед політиків Південно-Східної Європи», – йдеться у виданні.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер заявляв, що відносини Естонії з Росією не можуть покращитися, поки Москва не змінить свою поведінку.

Додамо, США готують неприємну несподіванку для компаній, що будують «Північний потік-2»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 15:30 :15