Новини » Львів Читать эту новость на русском

«Попереду планети щодо захворюваності на кір»: на Львівщині триває епідемія хвороби

18 лютого на Львівщині стартувала спецоперація з вакцинації школярів від кору. Хоч число вакцинованих дітей зросло до понад 24 тисяч, епідемія не зупиняється. Щотижня реєструється до 200 випадків захворювання на кір.

Про це повідомили сьогодні, 12 березня, учасники прес-конференції: «І знову про кір! Працюємо разом: науковці і практики».

В.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Любомира Кутневич нагадала, що цього тижня спецоперація щодо кору на Львівщині завершується.

«Перед початком спецоперації (вона розпочалася 18 лютого, – ред.) на Львівщині було щеплено 11 608 дітей шкільного віку, станом на сьогодні число вакцинованих зросло до 24 092. Це, звичайно, не є достатньо, проте освітні та медичні заклади надалі працюватимуть над переконанням батьків, що вакцинація потрібна. Ми можемо говорити про подолання інфекції лише тоді, коли буде вакциновано 95% населення і, таким чином, ми зможемо зупинити циклічність захворювання кожні 5-6 років», – розказала Любомира Кутневич.

За її словами, не тільки у Львівській області спостерігається велика кількість захворювань: Вінницька, Рівненська області та місто Київ теж наближаються статусу «рекордсменів».

Професор кафедри клінічної імунології та алергології, завідувач педіатричного відділення ЗУСДМЦ, головний експерт департаменту охорони здоров’я з імунології Лариса Костюченко зазначила, що ті масштабні заходи, які здійснюються на Львівщині і, зокрема, в Україні не є достатніми, адже у суспільстві досі побутує думка, що краще перехворіти на інфекцію і так отримати імунітет.

«Зауважу, що кір для не вакцинованих – це смертельний випадок один на тисячу. Також, захворівши, можна отримати важкі ускладнення у вигляді кореневого енцефаліту, який може розвинутися, тобто проявитися аж через рік після одужання. І це завжди поганий прогноз, адже це ускладнення, на яке не існує ліків, як і на сам кір. Тобто єдиний надійний порятунок від кору – вакцинація, де одне щеплення дає 95% захисту, а два – 100%. Тому кір належить до тих захворювань, де вакциновані люди не хворіють зовсім», – пояснила Лариса Костюченко.

Професор наголосила, що Україні можна надати статус «попереду планети щодо захворюваності на кір», адже в жодній європейській чи іншій розвинутій країні спалаху цієї хвороби немає.

Головний експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьова розказала, що під час спецоперації на Львівщині не було зафіксовано жодного летального випадку через саму вакцинацію дітей.

«Наразі, згідно з нашими верифікованими даними, ми маємо близько 29 тисяч не вакцинованих школярів. Щотижня у Львівській області реєструється близько 200 випадків захворювання на кір, коли в січні це число сягало 500 за тиждень. Також, провакцинувавши 40% школярів з того плану, що ми маємо, ми досягнули певного ефекту, але поки не зупинили хворобу. Щоб зупинити і циклічність хвороби і циркуляцію вірусу в Україні загалом, потрібно щепити 95% населення», – додала Оксана Пушкарьова.

Loading...