Новини » Суспільство 12 березня, 2019, 14:49
Після оприлюдненого розслідування Ситник має вирішити кадрові питання у НАБУ, – Таран
ZIK
ZIK

Проблеми в Національному агентстві з питань запобігання корупції, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, а також і в Національному антикорупційному бюро виникли невипадково. Адже більшість осіб, які отримали нові посади, раніше працювали в державних органах. І саме це репутаційно дуже вдарило по антикорупційних інституціях, що частково доводять розслідування журналістів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Центру «Ейдос», політолог, кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

«Ми повинні або вірити усім матеріалам журналістських розслідувань «Bihus.info» і, наприклад, говорити, що було «пєрвоє, второє, компот і десерт». Або не вірити, як це зробила частина людей. Але я вважаю, що в Україні загалом існує вибіркова істина щодо журналістських розслідувань», – сказав Таран.

Він наголосив, що проблеми є навіть в новостворених антикорупційних органах. Але треба керуватись фактажем. 

«Якщо ми дружимо з НАБУ або з кимось іншим, то ми не визнаємо подібні розслідування і заявляємо, що такого не було. Але я вважаю, що суспільству треба чесно визнати, що все показане в розслідуванні, є правдою і в антикорупційних інституціях є проблеми», – зазначив він.

За його словами, не можна звинувачувати у всіх проблемах лише одну інституцію. Адже слід враховувати і те, що більшість антикорупційних органів наповнювали старі кадри. 

«Чому ми говоримо, що проблема є в НАЗК і САП, і чому її не може бути в НАБУ? Вони ж теж не з’явилися нізвідки, а були започатковані в рамках антикорупційної реформи і також наповнені не новими людьми. До речі, таким є один з колишніх соратників Саакашвілі, що дуже репутаційно вдарило по антикорупційній інституції. Тому я вважаю, що зараз Ситник має вийти на прес-конференцію, дати роз’яснення і вирішити кадрові питання», – наголосив Таран.

Нагадаємо, 25 лютого команда «Bihus.info» оприлюднила розслідування, у якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Того ж дня видання «Bihus.info» оприлюднило нове розслідування, де зазначалось, що Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував «відкат» з розкрадання в оборонці. Йшлося про суму у 30 тисяч доларів.

Водночас Ігор Гладковський пообіцяв незабаром розказати, хто надіслав журналістам усю цю інформацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 11:51 :37