Оприлюднили текст угоди між Україною і Вселенським патріархатом, підписаної у листопаді

Константинополь зобов’язався сприяти становленню автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ – сприяти функціонуванню місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні».

Про це йдеться в Угоді про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським (Константинопольським) патріархатом, підписаній Петром Порошенком і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року й оприлюдненій постфактум на сайті президента, – повідомляє «Українська правда».

Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, систематичної співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.

Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.

Україна в межах свого законодавства сприятиме:

  • функціонуванню представництва вселенського патріархату – «Ставропігії Вселенського патріархату в Україні»;
  • набуттю представництвом «будівель та приміщень, інших об’єктів власності, необхідних для функціонування Місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні»;
  • наданню Місії візової підтримки.

А вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:

  • конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;
  • активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ’я;
  • представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об’єднавчих процесів в українському православ’ї;
  • підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.

«Сторони можуть припинити дію цієї угоди в будь-який час за попереднім письмовим погодженням. У разі припинення дії цієї угоди заходи, які було розпочато на її підставі і не реалізовані протягом строку дії угоди, продовжуватимуться і звершуватимуться згідно з умовами, що були раніше узгоджені сторонами, за винятком випадків, коли реалізувати такі заходи неможливо», – йдеться в документі.

Зміни та доповнення до угоди вносяться за письмовою згодою сторін.

Loading...