Новини » Політика 12 березня, 2019, 11:01 блоги
Мета ворога: голосами невдоволених знищити голоси працьовитих людей
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Є одна класична фраза, яку нам вкладали в голови в пріснопам’ятні часи: про революцію, що має захистити свої здобутки, інакше вона не варта ламаного гроша. І хоч наші асоціації, переважно, засновані на тій революції, що задушила УНР, погодьмося: ре-вольво – це лиш супротивний оберт, рух, що покликаний поміняти місцями якісь позиції. Отаке револьво нам зорганізовують саме зараз, сформувавши мілітарні загони з людей, які вигукнуть потрібні гасла, не вникаючи в їхні наслідки.

У нас довго культивували ненависть до заможності, а проте в народі цінували «поворотність», уміння заробити копійку, заощадити і вкласти у своє господарство – «доробитися». Але таких господарів завжди ненавиділи ті, що цього не зуміли: прорахувалися, довірилися якомусь шахраю, втратили гроші, влізли в борги… Бо ж одного бажання «доробитися» мало, треба ще й мізками працювати і не сподіватися на щасливий випадок.

І от за ці часи української незалежності уже виросло покоління дітей, чиї батьки «доробилися». Вони заснували підприємства малого й середнього рівня, побудували собі житла, вклали в освіту доньок-синів, а ті вже побачили світу, навчаючись у закордонних вишах. І це зовсім не олігархи – це ті «поворотні», яким зараз 40-50 літ, і вони не поїхали з України в Польщу чи Німеччину. Вони не «накралися» – вони заробили на гідне життя, на побутовий комфорт, на авто із салону, на поїздки до екзотичних країв. Чому ж їм заздрять? І хто? «Сірісінький сіряк» – згадайте Шевченкові слова.

Мені здається, що саме на цьому хоче виграти путінщина: голосами невдоволених знищити голоси людей, які всі ці роки працювали на державу, на її прибутки в скарбницю. Одночасно знищити відроджене військо, волонтерський рух, дипломатичні шляхи – усе, чого Україна досягла за ці роки. За роки вторгнення сусідньої армії, яка й зараз, наїжачена багнетами ненависті, стоїть вздовж кордону і вбиває наших захисників.

А якісь недержавні мілітарні утворення, ховаючи обличчя за масками й балаклавами, виходять від імені всіх нас. Таке враження, що під тими плямистими куртками – жовті жилети. Дуже вчасно заворушилися. Беруть на себе обов’язки дотримуватися законності на виборах. Кулаками.

Усі знають, що життя неспинне, воно триватиме й після виборів. У живих. Тобто у тих, хто виживе. А в полеглих… У тих, що загинули на Майдані, в ДАПі, в шанцях першої лінії, у своїх будинках і на своїх городах, у померлих в шпиталях, у пропалих безвісти – їхнє життя триватиме в нашій пам’яті. Якщо його не витіснить путінщина… Бо вона породжує «месників», що переплюнуть більшовицьких желєзняків.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 15:17 :30