Новини » Політика 1206 Читать эту новость на русском

Маломуж назвав умови, за яких Росія піде на поступки у питанні звільнення Донбасу

ZIK

Важливий чинник, який може змусити Росію піти на поступки – об’єднання зусиль США та Європи на підтримку України. Це не окремі санкції щодо ФСБшників, які захоплювали наших моряків. Мають бути критичні та глобальні проблеми для Росії.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

Він зауважив, що миротворці – одна з моделей, яка би могла сьогодні працювати на Донбасі, якби Росія чітко йшла за тими стандартами, які пропонуються і нормандською четвіркою, і американськими політиками.

«Але Росія зайняла жорстку позицію. Вона не погоджується на об’єктивні моделі миротворчої місії. Тим більше із розширеними повноваженнями. Тому треба так тиснути на Путіна, щоби критерії миротворчої місії були використані виключно в інтересах України, бо порушено міжнародні норми. Потрібна консолідація всіх потужних сил. І не просто на підтримку України взагалі, а дуже конкретно», – заявив Микола Маломуж.

Екс-голова Служби зовнішньої розвідки України додав, що важливий чинник, який може змусити Росію піти на поступки – об’єднання зусиль США та Європи на підтримку України.

«Це не просто окремі санкції щодо ФСБшників, які захоплювали наших моряків, це не грає ніякої ролі. Мають бути критичні та глобальні проблеми для Росії, щоб ми могли оперувати і змушувати йти на реальні поступки. До цього часу нічого, окрім заяв, не буде. І сьогодні вони ніякого сенсу не мають», – вважає гість програми.

Також на думку Маломужа, тиснути на Росію і досягати конкретних результатів зможе новий лідер України. За його словами, на це сподіваються і міжнародні партнери України.

«Путіну треба поставити такі умови, щоб він нічого не зміг зробити. А зараз він маніпулює ситуацією і чекає, що на виборах пройде відверто проросійський кандидат», – додав колишній голова Служби зовнішньої розвідки України.

Нагадаємо, Микола Маломуж заявив, що до виборів Росія не піде у масштабний наступ.

Loading...
Loading...
Loading...