Новини » Світ 12 березня, 2019, 19:00
Літаки РФ можуть з’явитися над Варшавою та Прагою без реакції НАТО, – Дуда

Росія здійснює різноманітні провокації, зокрема порушуючи повітряний простір країн НАТО, що є своєрідним тестом для безпеки й перевіркою готовності країн Альянсу реагувати на провокації.

Про це під час прес-конференції у Празі у рамках відзначення президентами «Вишеградської групи» 20-річчя членства Польщі, Чехії та Угорщини в НАТО заявив президент РП Анджей Дуда, повідомляє Укрінформ.

«Спроби порушення російськими літаками повітряного простору інших країн є провокацією і своєрідним тестом на безпеку: відреагуємо ми чи ні. Якщо ми перестанемо реагувати, то завтра матимемо російські літаки над Прагою, над Варшавою, а після завтра, можливо, над Берліном», – заявив Дуда.

Він підкреслив, що для нього очевидним є факт, що Росія намагається поділити країни НАТО, країни західної демократії.

«Для мене очевидно, що такі дії ведуться Росією. Щодо цього ніхто, напевно, немає сумніву»,– констатував президент.

Польський лідер підкреслив, що Росія активно провокує країни Заходу не лише у повітрі, але й в інших вимірах.

«Я маю на увазі питання кібербезпеки, різноманітні хакерські атаки, фейки, які з’являються в соцмережах, чи створення великої кількості фальшивих акаунтів, через які пізніше робляться спроби впливу на світ політики», – зазначив він.

На його переконання, замах російських спецслужб торік у Великій Британії на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля є демонстрацією російської сили та нахабства. Утім, як переконує Дуда, Росія також веде значно витонченіші дії розвідувального характеру, зокрема і у сфері кібертероризму.

Дуда зауважив, що подібні дії досить часто є результативними.

«Вони мають на меті посварити нас, викликати чвари й сумніви між країнами Північноатлантичного Альянсу. Це дії, які реалізуються у багатьох площинах», – констатував президент РП.

Раніше, під час свого виступу у Празі Дуда зауважив, що загрози, перед якими стояли Польща та інші країни регіону 40 років тому, сьогодні повертаються, щоправда, у трохи зміненому вигляді.

На його переконання, країни Альянсу повинні на це реагувати відповідним чином.

Дуда також запевнив, що Польща зробила висновки з історії, відтак сприймає свої союзницькі зобов’язання в рамках НАТО дуже серйозно.

Польща, Чехія та Угорщина офіційно стали членами НАТО 12 березня 1999 року. Словаччина приєдналася до Альянсу у наступній хвилі розширення у 2004 році.

Читайте також: МЗС РФ своєю нотою підтверджує припинення дії Великого договору, – Олена Зеркаль

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 19:11 :59