Новини » Світ 12 березня, 2019, 15:06
Greenpeace назвав країни з найчистішим повітрям: Україна не в лідерах
Рейк'явік, Ісландія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Рейк'явік, Ісландія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Природозахисна організація Greenpeace і компанія-розробник комп’ютерного забезпечення AirVisual опублікували спільний рейтинг, в якому назвали країни з найчистішим повітрям.

Рейтинг розміщено на офіційному сайті AirVisual, пише УНІАН.

Так, за даними дослідження, на першому місці в рейтингу країн з найбільш чистим повітрям на планеті виявилася Ісландія. Крім неї до п’ятірки лідерів також увійшли Фінляндія, Австралія, Естонія та Швеція. За ними слідують Норвегія, Нова Зеландія, Канада, США, а замикає десятку країн з найчистішим повітрям Португалія.

Україна опинилася на 49-му місці в рейтингу. При цьому найбрудніше повітря на планеті було зафіксовано в Бангладеші, Пакистані та Індії. Також до п’ятірки увійшли Афганістан і Бахрейн. За ними слідують Монголія, Кувейт, Непал, ОАЕ, а замикає десятку Нігерія.

Крім цього, в рейтингу називаються міста з найбруднішим повітрям. Серед 15 міст – 12 індійських. На першому місці Гуруграм, на другому Газіабад, а на третьому пакистанський Фейсалабад. Жодне українське місто в цей рейтинг не потрапило.

Відзначається, що в дослідженні аналітики порівнювали чистоту повітря в 73 країнах. Головним фактором аналізу були мікрочастинки пилу – один з найбільш небезпечних для людини видів забруднення повітря, оскільки через маленький розмір вони здатні проникати вглиб дихальних шляхів і здатні спровокувати навіть онкологію.

Нагадаємо, в ЄС будуть боротися з автомобільними вихлопами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 22:41 :04