Новини » Економіка 12 березня, 2019, 17:45
Дуримо і людей, і себе, бо пільги не забезпечені ресурсом, – екс-мер Славутича
ZIK
ZIK

В Україні слід проаналізувати всі пільги, визначити пріоритети і переходити терміново на монетизацію усієї системи пільг.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив мер Славутича в 1990-2015 роках, голова «Клубу мерів» Володимир Удовиченко.

Екс-мер Славутича, відповідаючи на питання, як виплата субсидій «живими» грішми вплине на ситуацію у сфері житлово-комунальних послуг, нагадав про три етапи реформи. Так, другий етап стартує з травня і є важливим, оскільки має бути проаналізовано результати першого періоду монетизації субсидій, щоб надалі корегувати її перебіг і вийти до певної системи дій.

Проте основним питанням колишній славутицький міський голова вважає наведення ладу з усією системою пільг в Україні.

«Ми сьогодні обдурюємо не тільки людей, а й самі себе, бо пільги є, але вони не забезпечені ресурсом… Треба визнати стан, в якому ми перебуваємо, проаналізувати всі пільги, визначити пріоритети і дуже важливо – рухатися через монетизацію», – наголосив Володимир Удовиченко та додав, що західна практика показує, що нічого справедливішого, аніж монетизація субсидій, немає.

Він нагадав, що борги за комунальні послуги населення сягають 60 млрд грн, а це свідчить про те, що система не працює: «А ми продовжуємо розширювати цю систему. Тому потрібен аналіз державної політики і корегування усього того».

«Тому не тільки монетизація субсидій – з неї слід розпочати, – треба розібратися у цій системі, проаналізувати всі пільги, визначити пріоритети і переходити терміново, заради справедливості, на монетизацію усієї системи пільг», – наголосив Володимир Удовиченко.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 Кабмін затвердив механізм монетизації субсидій. З 1 січня 2019 року субсидії на оплату комунальних послуг надаються населенню України у грошовій формі.

КМУ зменшив із двох до одного місяця максимальний термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг для призначення субсидій.

Як повідомляли, субсидіанти, які не є пенсіонерами, зможуть отримати субсидії в грошовій формі в «Ощадбанку» з вівторка, 12 березня, перед масштабними змінами в соцвиплатах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 17:19 :33