Новини » Політика 12 березня, 2019, 15:32
Дмитро Снєгирьов порівняв рівень підтримки вступу до НАТО в Україні та Польщі
ZIK
ZIK

Перед вступом Польщі до НАТО у 1999 році лише трохи більше, ніж половина поляків підтримували таку ідею. Втім, це не завадило державі стати членом Альянсу. Натомість в Україні така ж частка громадян підтримувала ідею євроінтеграції ще до початку війни. Відтак, тут іде мова лише про відсутність політичної волі керівництва України, а не про небажання громадян.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Він підкреслив, що згідно з соціологічними опитуваннями, у 1996 році – за рік до початку євроатлантичної інтеграції Польщі – лише 56% поляків підтримували ідею вступу до НАТО.

«Тобто тоді не було 100% підтримки. Навіть сьогодні, коли країна 20 років перебуває у лавах Альянсу, підтримка поляками НАТО коливається на рівні 80%-85%. Погодьтесь, 56% підтримки перед вступом країни до Північноатлантичного альянсу – це невисокий показник», – переконаний громадський діяч.

Крім того він зазначив, що ще до початку російсько-української війни приблизно 50%-60% українців підтримували євроінтеграційні процеси в Україні.

«Тому коли кажуть, що ми самі собі копаємо яму, це, як мінімум, не відповідає дійсності. Тут йдеться про відсутність політичної волі саме з боку керівництва держави. І точно не про небажання українського народу вступити до ряду європейських країн, а відтак мати гарантії власної безпеки, недоторканості кордонів та розвитку держави», – заявив Дмитро Снєгирьов.

Журналіст Юрій Луканов погодився, що ще до початку війни більшість українців підтримували ідею вступу України до ЄС. Втім, він зазначає: значно менша частина підтримувала вступ до НАТО.

«У людей була така суперечність в головах, коли більшість українців хотіли вступати до Європейського Союзу, але значно менша частина хотіла до оборонного блоку, який створили члени цього Союзу», – зазначив Луканов.

Нагадаємо, політичний оглядач Віталій Портников у своєму блозі написав, що навіть після початку війни з Росією лише половина українців підтримують ідею вступу до НАТО. Відтак, у повільних темпах євроатлантичної інтеграції винна не влада, а самі українців, які «вже 20 років продовжують копати собі яму».
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 02:32 :32