Новини » Політика 12 березня, 2019, 23:58
Антикорупційний суд – не панацея від корупції, – нардеп Віктор Бондар
ZIK
ZIK

Більшість громадян України вважають, що Антикорупційний суд – це панацея від усіх проблем, які існують в країні. А найбільша проблема – корупція. Але це не так. Бо має запрацювати не лише Антикорупційний суд, а вся правоохоронна система.

Про це в ефірі програми «Не Дебати» на телеканалі ZIK заявив політик Віктор Бондар.

«За останні 4 роки в Україні створили багато правоохоронних органів. Це і НАБУ, і НАЗК. Є у нас Генпрокуратура, відбулася реформа МВС. На жаль, ця реформа, як і усі інші, не доведена до кінця. Ми бачимо корупційні скандали на рівні правоохоронних органів. Тому, якщо не буде працювати вся правоохоронна система, якщо у суди не будуть подавати нормальні матеріали, вони ніколи не зможуть винести справедливих рішень»,– зауважив Віктор Бондар.

Він також звернув увагу на те, що судова реформа, яку розпочала нинішня влада, також закінчилася «повним розвалом».

«У нас сьогодні закриті суди, бо не вистарчає судів. Ба більше, на кожному суді «висять» десятки справ, які вони мають розглядати. А зарплати? Мізерні! Немає жодних умов для роботи. Ми також бачимо тиск громадськості. Усіх суддів зробили псевдокорупціонерами. Хоча якщо подивитися на те, як працюють судді у районах, ми зрозуміємо, що там немає ніякої мотивації і підтримки від держави. Але саме у них потім питають про якість судової системи. Це провал влади»,– акцентував політик.

Віктор Бондар додав, що останню надію він покладає на Антикорупційний суд.

«Я дуже надіюся на те, що хоча б на рівні Антикорупційного суду вперше в історії зможуть зробити якісний відбір суддів. Сподіваюся, у них будуть гідні умови праці. Водночас має бути жорсткий контроль журналістів і громадськості. Люди мають знати, як ці судді працюють, де вони живуть, у яких умовах та скільки грошей витрачають. Але при цьому я наголошую, що їм треба дати достойну зарплату і умови. Вони мають знати, за що працюють, щоб не лізти людям у кишеню»,– акцентував гість програми.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 14:55 :36