Новини » Економіка 11 березня, 2019, 19:56
Як Грузія вирішила проблему з пенсіями, – експерт розповів про ідею поділу виплат
ZIK
ZIK

Грузинський парламент дуже справедливо підійшов до накопичувальної пенсійної системи. Внесок до пенсійного фонду там поділений на три частини. Одну платить людина, іншу – роботодавець, а ще іншу платить держава. А в Україні ніхто і слова не говорить про те, що накопичувальний внесок може бути поділений.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Він зауважив, що сьогодні до Пенсійного фонду українці сплачують 22% від заробітної плати. А після введення накопичувальної системи, додав експерт, вони можуть сплачувати ще додаткових 7% від зарплати. Олег Пендзин пояснив, як можна розділити накопичувальний внесок на три частини:

«От наші колеги грузини цього року ввели накопичувальну систему. В них солідарна система також працює. Усі пенсіонери отримують мінімальну солідарну пенсію – приблизно 90 доларів. Пенсія не залежить від стажу. Це той мінімум, який гарантує держава громадянину своїй країни.

Але в даній ситуації мене вразило те, як грузинський парламент підійшов до цієї накопичувальної системи. Внесок до пенсійного фонду там поділений на три частини. Одну платить людина, іншу – роботодавець, а ще іншу платить держава», – розповів гість програми.

А в Україні, зауважив економіст, жоден народний депутат, жоден уряд ні слова не говорить про те, що накопичувальний внесок може бути поділений.

«Тобто ми чітко розуміємо, що людині додатково треба буде сплачувати ще 7%. Але дайте подивимося, як зробили наші колеги. Така практика – більш справедлива щодо тих людей, які сьогодні працюють», – вважає Олег Пендзин.

Нагадаємо, Гройсман повідомив, що потрібно, аби накопичувальна пенсійна система в Україні запрацювала.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:15 :05