Новини » Події 11 березня, 2019, 17:07
У Криму Ханську мечеть 1533 року «реставрували» сучасною іспанською плиткою

В Апеляційному суді Амстердама в ході засідання у справі про «скіфське золото» представники музеїв окупованого Криму заявили, що на «реставрацію» Ханського палацу витрачено 22 млн євро.

Про це перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила в Facebook.

«Не обійшлося й без згадки Бахчисарайського Ханського палацу. Захист кримських музеїв наполягає, що на «реставрацію об’єкта було витрачено 22 млн євро, тим часом Україна та ЮНЕСКО ніколи не вкладали жодної копійчини», – зазначила Джапарова.

Вона нагадала, що під час «реконструкції» черепицю «татарку» на даху Ханському мечеті 1533 року побудови й унікальні дерев’яні балки замінювали сучасною іспанською плиткою і незрозумілої якості деревиною, тим самим знищуючи найголовніше – справжність.

«Тепер буду знати, скільки коштів будо виділено для ще одного злочину – вбивства автентичності серцевини культури Кримських татар, яка залишилась за кілька сотен років як символ того Криму, який Росія не хотіла та не хочу визнавати – Криму «не ісконно русской зємлі», а землі яка увібрала в себе культуру та побут десятків народностей, що проживали на півострові сторіччями, та як наслідок, народила автентичний та корінний народ – кримських татар, караїмів та кримчаків», – зазначила представниця МІП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 14:42 :34