Новини » Світ 11 березня, 2019, 13:09
США готують неприємну несподіванку для компаній, що будують «Північний потік-2»
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Уряд США готується до запровадження санкцій проти компаній, причетних до будівництва російського морського газопроводу в обхід України – «Північного потоку-2». Зокрема, нові санкції будуть стосуватися компаній, які прокладають труби газопроводу у Балтійському морі, а також компаній, які фінансують цей проект.

Про це повідомляє «Громадське», з посиланням на The Wall Street Journal.

Зазначається, що рішення про санкції проти російського газопроводу, який активно підтримує Німеччина, можуть ще більше погіршити відносини між Берліном та Вашингтоном.

9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2». Зокрема проти швейцарської компанії Allseas, яка володіє кораблями, що можуть прокладати газопровід на великій глибині і аналогів яким немає.

Зокрема, 13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

Напередодні у Данії повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму. Водночас у Газпромі зазначили, що газопровід готовий на третину.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 – 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Нагадаємо, під час візиту до США український віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила додаткові санкції проти Росії через її агресію на морі, а також наміри збудувати «Північний потік – 2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 09:35 :22