Новини » Політика 11 березня, 2019, 12:49
Правлінню НСТУ не вдалось виконати поставлених завдань, – Наглядова рада

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) констатувала, що правління Суспільного мовника на чолі з головою Зурабом Аласанією не виконало її рішення щодо здійснення реорганізації компанії і побудова нової структури.

Про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради від 26 лютого, який опублікували на офіційному сайті Суспільного мовника, передає «Детектор медіа».

Наглядова рада на засіданні розглянула питання про «Про хід реорганізації ПАТ «НСТУ» відповідно до рішень наглядової ради від 31.01.2019» і дійшла висновків, що правління НСТУ не виконало завдання наглядової ради.

Член НР Ігор Хохич запропонував проект рішення, за яке проголосували 14 членів.

«Констатувати відсутність дій правління ПАТ «НСТУ» щодо вчасного виконання рішення наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 31 січня 2019 року щодо оптимізації організаційної структури ПАТ «НСТУ». Доручити правлінню вжити заходів щодо прискорення виконання відповідного рішення Наглядової ради», – йдеться у рішенні наглядової ради.

За словами в.о. секретаря наглядової ради Вадима Міського, робоча група, у складі якої були члени правління, працювала над структурою із жовтня 2018 року. «І приймали рішення, що впровадження структури розпочнеться 1 лютого 2019 року, і жодних заперечень не надходило», – цитують слова пана Міського у протоколі.

Те, що члени правління НСТУ отримали нові обов’язки – це не реорганізація, вважає Вадим Міський.

«Це взагалі до реорганізації структурних підрозділів немає ніякого відношення. Реорганізація – це створення дирекцій телебачення, радіо, цифрових платформ, регіонального мовлення, оптимізація бюрократичного апарату. І цей процес правління навіть не розпочинало», – зазначив він.

Ігор Хохич зауважив, що якщо наглядова рада не буде реагувати на невиконання своїх рішень, значить вона буде потурати анархії, потурати рішенню правління на власний розсуд вирішувати виконувати, чи не виконувати рішення наглядової ради.

Член Наглядової ради Олексій Панич підтвердив, що термін впровадження структури був узгоджений з правлінням. Правління на засіданні 31 січня було присутнє і не лише не попереджало про які-небудь труднощі з впровадженням структури, а й погоджувалося з плановими датами.У правлінні НСТУ у відповідь на запит Наглядової ради пояснили, що «здійснення реорганізації компанії, побудова нової структури та звільнення працівників не видається доцільним та прийнятним».

«Разом з тим у зв’язку із припиненням повноважень голови правління та можливим оголошенням конкурсу на посаду голови правління та майбутнім призначенням нового керівника ПАТ «НСТУ» здійснення реорганізації компанії, побудова нової структури та звільнення працівників не видається доцільним та прийнятним», – зачитала відповідь правління НСТУ в.о. голови НР Світлана Остапа. Вона розповіла, що виконання рішення наглядової ради щодо реорганізації структурних підрозділів фактично не розпочате, замість цього тільки змінені обов’язки членів правління.

«З відповіді правління випливає, що відповідно до законодавства не здійснене повідомлення профспілок у 3-місячний термін про наміри реорганізувати структуру, що робить неможливим виконання рішення Наглядової ради у встановлений строк до 01 травня 2019 року», – зазначила вона.

На засіданні Наглядової ради були присутні заступник виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександр Челак та член правління Інна Гребенюк.

Олександр Челак наголосив, що рішення наглядової ради в частині розподілу повноважень членів правління виконано, а в частині переходу на нову цільову структуру – не виконано через низку причин: через підготовку передвиборчого дебатного проекту, пісенного конкурсу Євробачення та у зв’язку з прийнятим рішенням про розірвання контракту з головою правління 6 травня 2019 року, зазначено у протоколі.

Інна Гребенюк додала, що профспілки не були повідомлені про зміну структури. Вона сказала, що структура правлінням не затверджена. За таких обставин, коли відбувається звільнення голови, починати реорганізацію, за її словами, недоцільно.

У той же час Вадим Міський нагадав, що на момент прийняття наглядовою радою структури, член правління Микола Чернотицький та голова правління Зураб Аласанія повідомляли, що прорахунок структури готовий і процес буде розпочато з першого лютого.

У цій ситуації має місце саботаж виконання рішення наглядової ради правлінням, вважає Вадим Міський. На його думку, для того, щоб повідомити профспілки не потрібно мати затверджену структуру. Профспілки повідомляють про намір здійснити реорганізацію в компанії, а конкретних працівників, чиї умови праці змінюються, повідомляють за два місяці. В результаті це призводить до відстрочки здійснення головної мети цього року – реорганізації структури відповідно до ухваленої Дорожньої карти за наслідками зовнішнього аудиту. Усі особисті питання членів правління мають відійти на другий план, коли йдеться про головну мету – реформування Суспільного мовлення, наголосив в.о. секретаря Наглядової ради.

Олександр Челак відповів, що член правління повідомив про готовність до реорганізації до прийняття рішення про розірвання контракту з головою правління. Це одна з причин, чому реорганізацію не розпочато. У листі правління зазначено декілька причин, чому не вводиться цільова організаційна структура: виборча кампанія, підготовка до Пісенного конкурсу «Євробачення», розірвання контракту з головою правління. Правління в частині розподілу обов’язків рішення наглядової ради виконало, а в частині власне структурної оптимізації, зважаючи на кризову ситуацію і те, що це призведе ще більше до «стресу» працівників, вважає «недоцільним» виконання.

Інна Гребенюк зазначила, що правління зважувало «всі аргументи «за» і «проти», зважувало «ситуацію в компанії» і вирішило, що зараз «немає сенсу запроваджувати нову структуру». За її словами, якщо через певний час виникнуть нові обставини для прийняття такого рішення, то правління буде його втілювати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 12:27 :55