Новини » Львів 11 березня, 2019, 20:33
«Меч Вікінга» вже відкрили для глядачів
На Львівщині презентували «Меч Вікінга»
На Львівщині презентували «Меч Вікінга»

Сьогодні,11 березня, на Львівщині презентували «Меч Вікінга» – унікальну реліквію Х сторіччя, яка є єдиною у всій країні. Вже завтра кожен охочий зможе побачити його в Історико-краєзнавчому музеї у міста Винники.

Середньовічну зброю відкопали на Львівщині «чорні археологи». Меч незаконно вивезли закордон контрабандисти. Однак у 2016 році на кордоні Росії та Естонії зловмисників затримали естонські митники і вилучили знахідку. На реліквію претендувала Росія, але Естонія повернула її Україні.

Міський голова Винник Володимир Квурт розповів, що протягом року меч слугував доказом у кримінальному провадженні. Згодом на його реставрацію пішло ще півтора року. П’ять музеїв країни змагались між собою, аби експонувати у себе «Меча Вікінга», однак рішенням комісії при Міністерстві культури його передали саме у Винники.

На Львівщині презентували «Меч Вікінга»
На Львівщині презентували «Меч Вікінга»

«Чому саме Винники? Насамперед тому, що винниківський музей прагнув цього більше за інших, більше, ніж Національний музей, більше ніж Історичний музей Львова. Тому що у Винниках відбувається міжнародна конференція, яка визнана кращою у Європі з питань археології. Музей за останній рік організував вісім археологічних експедицій. Тому отримання цього артефакту є заслугою музею і всього колективу. Ним би пишався Лувр, але він – у нас», – розповів міський голова Винник Володимир Квурт.

За словами реставратора Національного реставраційно-дослідного центру Віктора Голуба, меч міг належати поважному воїну, який увійшов в історію. Зброя виготовлена технікою черні, мала срібні елементи та позолочені хрести в оздобленні. Меч ще у свій час був цінним, його передавали з рук у руки, як реліквію.

«В процесі реставрації відкрилося скандинавське плетіння, виконане в техніці черні. У двох рівних хрестах були елементи золота. Прямі хрести були символом сонця з давніх-давен. У хрестах були отвори, і вони були оперезані ланцюжками, які є символом влади. Припускаю, що цей меч належав комусь, хто увійшов в історію», – сказав Віктор Голуб.

На Львівщині презентували «Меч Вікінга»
На Львівщині презентували «Меч Вікінга»

На виставці археологічних артефактів «Врятовані скарби України», окрім «Меча Вікінга», будуть представлені також знахідки трипільського посуду, металообробна майстерня раннього періоду, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н.е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та міністр культури Євген Нищук урочисто передали «Меч Вікінга» винниківському музею. На церемонії передавання також відбулася процедура погашення марки із зображенням «Меча Вікінга». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 19:42 :20