live

Куріння під час вагітності подвоює ризик раптової дитячої смерті, – дослідження

Сигарета. Фото: pixabay.com

Вчені з Дитячого дослідницького інституту в Сіетлі об’єдналися разом з Microsoft, щоб визначити, як куріння під час вагітності впливає на ризик раптової непередбаченої дитячої смерті (sudden unexpected infant death, SUID). Вони виявили, що навіть одна сигарета в день подвоює ризик.

Про це повідомляє naked-science.

Співробітник лабораторії Microsoft Хуан Лавіста (Juan Lavista) пояснив, що для аналізу вони використовували алгоритм, який обробляв інформацію, отриману в період з 2007 по 2011 рік:

«Ми побудували моделі машинного навчання, які аналізували дані щодо народження і смерті немовлят, з огляду на історію куріння матерів. Це дозволило нам домогтися того, що раніше залишалося недоступним, а саме – оцінити вплив кожної додаткової сигарети на SUID», – розповів Хуан Лавіста.

Під SUID розуміють опис раптової і непередбачуваної смерті дитини у віці до року, причина якої залишалася спірною. Це поняття включає в себе синдром раптової дитячої смерті (sudden infant death syndrome, SIDS) – смерть зовні здорового немовляти від зупинки дихання, при цьому розтин не дозволяє встановити причину летального результату.

Аналіз показав, що навіть одна сигарета в день під час вагітності подвоює ризик SUID. Для жінок, що викурювали від однієї до 20 сигарет в день, кожна додаткова підвищувала ризик на 0,07.

Автори також побачили, що позбавлення від куріння навіть безпосередньо під час дозрівання плоду знижувало ризик SUID. У жінок, які скоротили споживання сигарет до моменту останнього триместру, він знизився на 12%. У тих же, хто зміг кинути, ризик знизився на 23%.

Це дослідження стало лише першим етапом вивчення SUID. Надалі вчені планують скористатися вже випробуваної технології для докладного розгляду інших можливих причин ризику раптової непередбаченої дитячої смерті.

Відмова від сигарет часто призводить до збільшення маси тіла, а надмірна вага може викликати діабет. Куріння і діабет – фактори ризику серцевих нападів і інсультів. Однак недавнє дослідження показало, що користь від відмови від куріння набагато переважує ризики, пов’язані з набором кількох зайвих кілограмів.

Loading...