Новини » Політика 11 березня, 2019, 21:38
Денисова каже, що досі не отримала відповіді від Москалькової з приводу операції у Павла Гриба

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова на зустрічі з заступником голови місії Євросоюзу в Україні Аннікою Вальдеманн повідомила, що досі не отримала відповідь від російського омбудсмена Тетяни Москалькової щодо можливості проведення термінової операції українцю Павлу Грибу.

Про це вона написала у Facebook.

«Обговорили питання про необхідність проведення термінової операції 20-річному політв’язню Павлу Грибу, якого утримують в Ростові-на-Дону. (...) Я повідомила, що направила клопотання уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій про необхідність невідкладної операції Павла в лікарні, але відповіді поки не отримала», – написала український омбудсмен.

За її словами, А.Вальдеманн зазначила, що вона розділяє оцінку щодо серйозного стану П.Гріиба, і висловила надію, що до нього допустять незалежних лікарів синхронно з допуском медиків до керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського.

На зустрічі також порушувалося питання надання медичної допомоги трьом пораненим військовополоненим морякам: Василю Сороці, Андрію Ейдеру і Андрію Артеменку.

«За інформацією від Москалькової, Василю Сороці вже зробили передопераційне обстеження, але саму операцію чомусь затягують. Це створює ризик для його інвалідності, адже часу для відкладання хірургічного втручання немає», – висловила стурбованість Л.Денисова.

Крім того, вона підкреслила, що кримському татарину Едему Бекірову, який знаходиться у важкому стані в сімферопольському СІЗО, на території тимчасово окупованого Криму, також потрібна кваліфікована допомога лікарів і належні умови утримання.

«Висловила прохання щодо продовження тиску Європейського Союзу на РФ щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права», – вказала український омбудсмен.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 12:49 :18