Новини » Політика 11 березня, 2019, 16:01
Ботоферми і вибори: Експерт пояснив, як розпізнати «ольгінського» агента
ZIK
ZIK

Не слід відкидати можливість впливу «Ольгінської фабрики» на думку виборців, які ще не визначились. Звичайно, такі «боти» існують не лише в Росії, однак саме там це набуло промислових масштабів. Втручання таких інтернет-агентів уже проявлялось під час Brexit у Великій Британії, виборів у США чи референдуму в Каталонії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

«Відомо, що найчастіше «ботів» використовує РФ – це так звана «Ольгінська фабрика». Вони вже встигли «засвітитися» і під час Brexit у Великій Британії, і під час виборів у США, і під час референдуму в Каталонії. Я б не став скидати з рахунків їх можливість впливати на думки тих, хто коливається, формуючи певну реальність», – зазначив Леонов.

Він підкреслив: вочевидь, такі «боти» існують не лише в Росії, однак там це набуло саме промислових масштабів.

«Пам’ятаю, коли ще не було популярних соцмереж, окремі групи людей організовувались і брали участь в баталіях на форумах під статтями. Просто, вочевидь, у нас це не поставлене на промислові рейки», – зауважив експерт. 

Мовляв, часто у нас  просто «записують в боти» людей, які мають іншу думку , особливо в соцмережах. Однак, за словами Леонова, зазвичай, є низка критерії, за якими можна відрізнити «бота» від звичайної людини, яка відстоює в інтернеті свою позицію.

«На сторінці людини, яка має свою думку, висвітлені різні інтереси, є фотографії. Натомість «бот», зазвичай, не має своєї особи. Це або відсутність аватарки, або щось інше. Реальна людина часто має світлини і реальну історію», – Олександр Леонов.

Як повідомлялось раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія намагається вплинути на вибори, здійснюючи кібератаки на міністерські комп’ютерні мережі та Центральну виборчу комісію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 06:12 :42