Новини » Події 11 березня, 2019, 17:36
Що буде без осучаснення пенсій із 2020-го – експерт заявив про невирішену проблему
ZIK
ZIK

У березні-квітні пенсіонери, які мали маленькі зарплати, але великий стаж, отримають надбавку до пенсій. А що буде наступного року? Ми знову стикнемося із ситуацією, коли індексація буде 100 гривень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Він зазначив, що в новому пенсійному законі прописана чітка формула, за якою здійснюється перерахунок пенсій. За словами Пендзина, ця формула виявилась неефективною, адже близько двох мільйонів українських пенсіонерів отримали мізерні доплати до пенсій.

«Після осучаснення пенсій двом мільйонам пенсіонерів додали копійки – десь до 100 гривень. І зараз саме ця категорія людей має отримати доплату. Добре, що в Пенсійному фонді знайшли гроші для одноразової доплати до пенсій. А я нагадаю, що ці гроші поступили від розмитнення «євроблях»», – зауважив економіст.

Олег Пендзин дивується, чому уряд лише зараз почав думати про доплату пенсіонерам із великим стажем, але мінімальною зарплатнею, якщо про цю проблему було відомо ще на початку 2018-го року.

«Пан Рева обіцяв, що до кінця 2018-го року будуть подані зміни до пенсійного закону, які якимось чином мали б вирішити проблему, і люди, які мали великий стаж, але мінімальну зарплату, при майбутніх індексаціях будуть отримувати достойні кошти. Та поки що цього не відбулося.

Разово у березні-квітні люди отримають по 1200 гривень, але що далі? Що буде наступного року? Ми знову стикнемося із ситуацією, коли індексація буде 100 гривень. Але ж це смішно!» – наголосив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Нагадаємо, з 1-го березня 2019-го року в Україні розпочалася автоматична індексація пенсійних виплат. Відповідні норми містяться в законі, ухваленому в жовтні 2017 року. Також пенсіонерам слід очікувати монетизація субсидій та одноразову виплату від розмитнення «євроблях».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 12:20 :53