live
Новини » Світ

В Алжирі з новою силою розгорілися антипрезидентські протести

У столиці Алжиру з новою силою продовжилися масові антипрезидентські протести.

Як повідомляє Deutsche Welle, на вулиці міста вийшли десятки тисяч осіб, які виступають проти рішення чинного президента країни 82-річного Бутефліки балотуватися на п’ятий президентський термін.

Один з найпопулярніших імамів Алжиру не згадав у своїй молитві президента, як він робив щоп’ятниці, а лише побажав всього найкращого алжирському народові, повідомляє агентство Reuters.

Напередодні Бутефліка, який рідко з’являється на публіці і зараз перебуває в лікарні в Швейцарії, попередив, що в лави демонстрантів можуть затесатися провокатори, щоб викликати заворушення. «Ми мусимо закликати до пильності та обережності в разі, якщо на мирне зібрання потраплять підступні сили, які можуть призвести до хаосу», – зазначив він.

Нагадаємо: Бутефліка, якому 2 березня виповнилося 82 роки, очолює країну з 1999 року. 2013 року він пережив інсульт, після чого дуже рідко з’являється на публіці. Критики Бутефліки закидають йому, що він є маріонеткою військових, сімейних кланів і впливових представників великого бізнесу.

Висування хворого політика, який керує країною з 1999 року, на новий термін спровокувало хвилю протестів в Алжирі. Їхніми головними учасниками стали молодь та творча інтелігенція. Найбільші акції відбулися в різних містах країни минулої п’ятниці й зібрали понад півмільйона осіб. У суботу люди знову почали виходити на вулиці.

Зараз громадськість в Алжирі обговорює різні варіанти розвитку подій в країні. Одним з вірогідних сценаріїв вважається перенесення виборів на пізніший термін.Loading...
Loading...
Loading...