Новини » Світ 9 березня, 2019, 2:22
Іранські хакери, викрали дані великого підрядника уряду США
Citrix
Citrix

Іранські хакери викрали величезну кількість даних від великої компанії з програмного забезпечення Citrix, яка обробляє чутливі комп’ютерні проекти для агентства зв’язку Білого дому, американських військових, Ф.Б. і багато інших американських корпорацій.

Про це повідомила NBC News фірма з кібербезпеки.

Citrix Systems Inc. піддалася нападу двічі, один раз у грудні і знову в понеділок цього тижня, відповідно до звіту фірми з кібербезпеки «Resecurity», яка повідомила компанію і правоохоронні органи.

Використовуючи напади грубої сили, які вираховують паролі, штурм був здійснений групою іранських хакерських груп, відомою під назвою «Iridium», яка також стояла за недавніми кіберзлочинами проти численних урядових установ, нафтогазових компаній та інших цілей, – повідомив президент «Resecurity» Чарльз Ю (Yoo – прим. ред).

«Хакери видобули принаймні шість терабайт даних і, можливо, до 10 терабайт в нападі на Citrix», -підкреслив Ю. Нападники отримали доступ до Citrix через декілька скомпрометованих рахунків працівників, додав він.

«Так що це досить глибоке втручання, з численними компрементаціями співробітників і віддаленим доступом до внутрішніх ресурсів», – сказав Ю.

Хоча немає жодних доказів того, що атаки безпосередньо проникли до мереж уряду США, порушення несе потенційний ризик того, що хакери зрештою знайдуть свій шлях у чутливі мережі уряду, вважають експерти.

У п’ятницю Citrix опублікувала заяву, в якій інформувала, що ФБР повідомила їх у середу, що вона (Citrix – ред) піддалася атаці «міжнародних кіберзлочинців» і що ФБР вживає заходів, щоб «стримати цей інцидент».

«Хоча наше розслідування триває, на підставі того, що ми знаємо до теперішнього часу, здається, що хакери могли дістати доступ і завантажити ділові документи», – сказано в повідомленні.

«На даний момент немає жодних ознак того, що безпека будь-якого продукту або послуги Citrix були скомпрометовані», – йдеться в повідомленні.

Компанія не уточнила, за який період часу вона опинилася під кібератакою, скільки облікових записів працівників можуть бути скомпрометовані або інші деталі. Citrix оприлюднив заяву в п’ятницю після того, як NBC попросила компанію на коментар пізно в четвер.

«Citrix глибоко шкодує про вплив цього інциденту на постраждалих клієнтів», – сказано в повідомленні.

ФБР відмовився від коментарів.

Переклад І.Филипіва

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 15:24 :17