Новини » Політика

Донбас безсилий: генерал СБУ Вовк пояснив рішення Кремля щодо ‘‘гумконвоїв’’

Росія не відправляє «гуманітарну допомогу» на окуповану частину Донбасу через те, що не бачить необхідності у постачанні запасів зброї, продовольства. Також причиною може бути якийсь збій.

Таку думку в ефірі ObozTV озвучив екс-керівник Головного слідчого управління СБУ, генерал-майор Василь Вовк. Проте він запевнив, що цей факт не потрібно враховувати в «дорожній карті» для Донбасу.

«Або РФ достатньо завезла раніше і зараз не бачить необхідності поповнювати запаси, або вийшов якийсь збій. Там в Росії теж є неузгодження і нема належної організації. Але ми не повинні розраховувати на те, що Росія завтра чи післязавтра залишить ці терористичні групи, організації, керівників і ми зможемо швидко звільнити ці території. Нам треба розробляти стратегію без варіанту, що Кремль залишить їх без уваги та захисту», – сказав він.

Для звільнення окупованих територій потрібна дипломатія і сила, впевнений Вовк. Він додав, що ці два варіанти можна застосувати в комплексі або окремо.

«Я прихильник цих варіантів. Розвідка доповідає, що Донбас безсилий, що можна наступати. А я хочу побачити хоча б одну особу із розвідки, яка доповіла би дані, що можуть дозволити керівництву держави зробити висновок про наступ. Я б хотів побачити того начальника, який би послав на смерть десятки тисяч українців», – зазначив Вовк.

Як повідомляв раніше, доставку «гуманітарного вантажу» в окупований Донбас припинили два місяці тому. Причиною назвали відсутність фінансування міністерства РФ у справах цивільної оборони і надзвичайних ситуацій за статтею закупівель. Нещодавно прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков пояснив, що це «просто відбувається оцінка потреб жителів Донбасу».

 

Loading...