Новини » Економіка 8 березня, 2019, 10:44
Яким буде курс гривні: Екс-заступник голови НБУ прогнозує девальвацію
ZIK
ZIK

У період виборчої кампанії існує певна невизначеність щодо курсу – вартість гривні залежатиме від того, хто переможе. Ймовірно, до парламентських виборів національна валюта буде більш-менш стабільною, а потім почнеться девальвація.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Він переконаний: зараз найбільше на курс впливає ставка рефінансування Національного банку. Мовляв, тоді гроші не йдуть в економіку, а банки не кредитують бізнес.

«Минулого року кредитна активність була більшою на 1,5%. Банки вкладають в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики, – ZIK) і там заробляють. Однак, на жаль, разом із банками туди вкладають і міжнародні спекулянти, серед яких приблизно половина наші. Вони заводять сюди долари, а коли на валютному ринку їх стає більше, відповідно, курс долара падає. Відтак, створюється ілюзія – стабілізація і навіть посилення гривні», – розповів Савченко.

Коли ж ці «спекулятивні капітали» почнуть виводити із України, ситуація із курсом, відповідно, зміниться.

«Як правило, під час виборів є певна невизначеність – хто переможе, від того й залежатиме курс. Та у будь-якому випадку, прогнозую, що аж до парламентських виборів гривня буде більш-менш стабільною. Та вже після парламентського волевиявлення буде девальвація гривні, мабуть, закінчимо рік із курсом у 29-30», – припустив експерт.

Окрім того, він розповів: транш від МВФ не так сильно впливає на курс, як спекулятивний капітал. Адже, на відміну від грошей, які безпосередньо заходять у банківський ринок, валюта від Фонду йде транзитом до НБУ.

«Та, якщо не отримаємо траншу від МВФ, понесемо тимчасові іміджеві втрати. Все залежить від того, хто стане  президентом. Якщо не буде адекватної, розумної і бережливої програми, співпраця погіршуватиметься», – підкреслив Олександр Савченко.

Як повідомлялось раніше, Савченко зазначав: Національний банк тримає безпрецедентно високу ставку рефінансування і прив’язує її до облігацій внутрішньої державної позики. Це означає, що він стимулює приплив спекулятивного капіталу в Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:25 :00