Новини » Події 8 березня, 2019, 17:59
Військові навчання за новими правилами: хто такі марксмени?
ZIK
ZIK

В Україні почали з’являтися марксмени – піхотні снайпери, фахівці з точної стрільби на малій та середній дистанціях. Цих бійців навчають українські інструктори-марксмени, які запозичили методику в НАТО.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Як навчають марксменів?

Військовики для відпрацювання стрільби з різних незручних становищ використовують спеціальні дерев’яні конструкції, які називають вікінгами.

«Нині ми відпрацьовуємо стрільбу зі снайперської гвинтівки Драгунова на відстані трьохсот метрів. Додатковим навантаженням є біг на сотню метрів. Ми маємо його подолати, повернутися на позиції і продовжити стрільбу», – розказує військовий снайпер.

Також хлопці вчаться максимально швидко зібрати ручний кулемет Калашникова і повертатися на позиції. При цьому військовослужбовцям постійно заважають їхні інструктори, створюючи умови, максимально наближені до бойових.

Фінальна вправа першого дня – комплексна: стрільба зі снайперської гвинтівки, далі в окопі – з автомата й кулемета, поза окопом – стрільба з пістолета. Наприкінці чоловіків чекає робота з кулеметом на бронемашині «Козак». За часом – це до десяти хвилин на одного бійця.

«Навчання називаються «Скаут-стрілок». Наша мета: підготувати малі групи для охорони певних ділянок. Особливо це стосується доріг поблизу лінії зіткнення», – розповідає старший офіцер відділу підготовки персоналу з професійної підготовки Прикордонної комендатури швидкого реаґування Кінологічного навчального Центру на позивний «Ярий».

Перший день навчальних стрільб – підготовчий, далі – усе жорсткіше

Навчають військових зупиняти озброєного порушника на автомобілі, який не підкоряється наказам прикордонників. Бійцям пояснюють, що потрібно говорити і які прийоми рукопашного бою можна застосувати. Якщо у ворога чи порушника кордону щось важче, ніж позашляховик, у бій вступає «Козак» – бронеавтомобіль із бійницями для стрільби з автоматичної зброї.

Окрім того, інструктори психологічно тиснуть на бійців, бо готують їх до вечірньої вправи в окопах. У темряві військових чекає споряджання магазинів набоями, стрільба з автомата, кулемета і снайперської ґвинтівки, а також пересування в окопі.

Про марксменів за кордоном уже написали книги і зняли фільми

Піхотний стрілець у країнах НАТО посідає середню ланку між простим піхотинцем і снайпером.

«Підготовку, яку ми провадимо для стрілків-марксменів, відпрацьовуємо на напівавтоматичній зброї, з оптичним прицілом, болтовими гвинтівками. Завдяки тренуванням ми підвищуємо кваліфікацію військових снайперів. Також створюємо підрозділи скаут-марксменів, у яких завдання охороняти позиції, збирати інформацію», – каже військовий інструктор на позивний «Янгол».

«Ми навчаємо воєнної медичної підготовки, пожежогасіння, правильної евакуації. Тренування стараємося проводити в умовах, які будуть максимально схожими до бойових», – додає військовий інструктор на позивний «Янгол».

Як отримати шеврон марксмена?

Перед фінальною підсумковою вправою на вояків чекає чотири спецзавдання: стрільба через, так звані, вікинги, стрільба з-за бронемашини «Козак», маскування пострілів зі снайперської ґвинтівки під кулеметну чергу, а також стрільба за умов сильної задимленості.

Бійці виконують ці вправи по колу: в бронежилетах, шоломах та зі зброєю. Середня норма – чотири або п’ять повторів, сім кіл – це вже межа. Після вправ інструктори вручають шеврони «марксменів».

«Для людей це позитивний досвід. Інструкторам важливо навчити військових техніки безпеки. На мою думку, такі заняття треба проводити набагато частіше», – вважає «Янгол».

Тепер військовиків із шевронами «марксменів» можна зустріти на передовій. Вони в різних родах війська, але об’єднує їх спеціальна підготовка і престиж міжнародного рівня.

«У нашій армії частково використовуються стандарти НАТО. Ми стараємося їх інтегрувати під наші реалії та умови», – наголошує військовий інструктор на позивний «Янгол».

Нині інструктори-марксмени проявляють ініціативу знизу, пропонуючи свої послуги Держприкордонслужбі, Нацгвардії, Збройним силам України. Це вже крок назустріч НАТО. Мета марксменів: перетворити такі тренування в повноцінну методику. Важливо, аби її почали викладати у військових навчальних закладах.

Нагадаємо, раніше у програмі військових розслідувань «Стежками війни» розповіли про закордонні безпілотні апарати та їх українські аналоги.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 15:05 :30