Новини » Суспільство 8 березня, 2019, 22:45
Українських продавців першоцвітів не лякають високі штрафи
ZIK
ZIK

День квітів, подарунків та уваги, бо українці святкують 8 березня. Сьогодні букети можна було побачити на кожному кроці у переходах, поблизу метро та просто біля дороги. Щоправда вартість квітів і подарунків сьогодні вражала. Найприкріше і те, що можна було побачити і першоцвіти.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У заповідниках та лісопарках найчастіше мобільні групи зустрічають «мисливців» за першоцвітами і саме тому посилюють патрулювання. За словами екологів в Україні лише за сезон продають близько двадцяти мільйонів пролісків. До прикладу, торік у столиці правоохоронці склали 40 адмінпротоколів.

«Відповідальність від 510 до 1700 гривень. Це просто по збуту об’єктам рослинного світу. Якщо цей об’єкт внесений до Червоної книги, як це стосується підсніжників або, якщо вони були зібрані на території природозаповідного фонду, то санкція статті зростає до 3 650 гривень», – розповів заступник управління екології і природних ресурсів КМДА Олексій Король.

На околиці столиці журналісти зустріли жінку із підсніжниками у руках. Це пані Люба, яка першоцвіти продає вже третій рік поспіль. Однак, каже закону не порушує, бо вирощує їх удома на грядці.

«Мушу заробляти, бо маю діабет і треба купувати інсулін. Вже навіть всі зуби повилітали. Не маю чого боятися, принесла дев’ять і два уже продала. І підсніжники таки купують», – розповіла продавчиня першоцвітів пані Люба.

У середмісті Києва проліски продавали посеред дороги, коли машини зупинялися на червоне світло. Продавці підходили до автівок та пропонували водіям букети. Кажуть, що букетики купили у людей на вокзалі. Також кияни розповідають, що здебільшого на початку весни купують тюльпани і від червонокнижних квітів відмовляються.

«Думаю, що ті квіти, які занесені у Червону книгу, не бажано було би дарувати. Усе інше доступне – тюльпани, троянди», – сказав киянин.

«Звісно, що квіти мені дуже подобаються, але вони не вартують тих грошей, адже не можна зловживати дарами природи. Я вважаю, що треба зменшити продаж цих квітів», – наголосила киянка.

Екоінспектори кажуть, що перевірка стосується не лише підсніжників, а й інших червонокнижних рослин.

Нагадаємо, до Червоної книги України внесено 75 видів фауни Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Анастасія Усенко, Олександр Громовий, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:51 :04