Новини » Суспільство 8 березня, 2019, 12:05
Маємо пам’ятати про права жінок і зробити 8 березня робочим, – відома професор

Відома українська професор та завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України Антоніна Колодій вважає, що 8 березня потрібно відзначати як День прав жінок та відстоювати їхню реальну рівноправність.

А сам день потрібно зробити робочим, пише вона у Facebook.

На думку пані Колодій, свято має повернутись до свого первісного значення – у цей день потрібно пам’ятати про реальні права жінок.

«Так от. Я підтримую позицію наших феміністок і просто «політизованих» жінок, що цю дату найкраще було б відзначати як День прав жінок, відстоювання їхньої реальної рівноправності, гідності та захищеності, особливо, коли йдеться про нижчі верстви суспільства. Тобто, не завадило б повернутися до його первісного значення і зробити його робочим днем. Бо вихідний таки спонукає до усіляких солодкавих вітань-віншувань», – зазначає професор.

Вона посилається на матеріал Оксани Кісь, яка проаналізувала, як змінився зміст цього свята упродовж історії. За її словами, свято трансформувати цілком можна. Однак тут досить довгий час буде певна двозначність. Хтось згадуватиме про права жінок, а хтось про свято весни.  

«Після такої розповіді дискутувати можемо хіба про те, наскільки можливо повернути «історію вспять» та наскільки шкідливо тішитися цим (пост)радянським віншуванням. Я особисто не думаю, що дуже шкідливо. Мені видається, що різні кола ще довший час «святкуватимуть» або ж лише «відзначатимуть» цей день по-своєму. І ця роздвоєність мене «шкребе» найбільше. Але таке життя. Тож намагаюсь бути толерантною до усіх позицій», – пише Антоніна Колодій.

Але це не проблема. Наприклад, святі отці також, ймовірно, не були раді, коли поєднували християнські празники з язичницькими обрядами.

«Побачимо, що буде з теперішньою глорифікацією жіночої статі. Можливо її урівноважать «чоловічим днем» та й на тому буде поставлена крапка. Адже помітною є тенденція придумувати все більше й більше «днів» для відзначень когось або чогось. Так що ми в тренді», – резюмує вона.

Додамо, Супрун назвала привітання з 8 березням «совєцкою принизливою традицією».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:44 :33