Коли підвищать пенсії тим, кого не зачепить індексація – пояснив експерт

ZIK

Алгоритм нарахування пенсій буде змінюватися і вже у травні санітарки й колгоспники, які працювали усе життя, але отримували малу зарплату, отримають надбавки до пенсій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Кирило Сазонов.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, чи справді пенсіонерам дали надбавки до пенсій «під вибори», пояснив, що пенсійну реформу розпочали не у березні цього року, а ще у 2017-му році.

«І відтепер автоматичне індексування пенсій буде відбуватися тричі на рік. Це щоб не було розмов про роздачу грошей. Ми ж усі пам’ятаємо «Юлину тисячу», пам’ятаємо гроші від Януковича. От щоб цього не було, пенсії будуть автоматично індексуватися. Збільшення виплат пенсіонерам не буде залежати від того, хто президент, а хто прем’єр», – підкреслив Кирило Сазонов.

Водночас він зауважив: оскільки це перший такий досвід України, можуть бути певні «промахи».

«Який промах ми отримали через прорахунки Кабміну? От є категорія людей, наприклад, санітарки, які все життя працювали в лікарні, і колгоспники, яких тривалий час не вважали вільними людьми. У них навіть паспорти забирали. Хоча вони працювали усе життя, зарплата у них була дуже низька. І по новому перерахунку пенсій вони нічого не виграли, бо у них була низька зарплатня. Хоча стаж і великий.

Саме тому алгоритм нарахування пенсій буде змінюватися і вже у травні цю хибу буде виправлено. А протягом двох місяців, поки це виправлятимуть, вони будуть отримувати доплату, що була хоч якась соціальна справедливість»,– зазначив політолог Сазонов.

Читайте також: Пенсійний фонд оприлюднив, кому і на скільки збільшили пенсії з березня

Нагадаємо, з 1 березня 2019 року в Україні розпочалася автоматична індексація пенсійних виплат. Відповідні норми містяться в законі, ухваленому в жовтні 2017 року. Також пенсіонерам слід очікувати монетизація субсидій та одноразову виплату від розмитнення «євроблях».

Читайте також: Індексація пенсій: міністр Рева пояснив, кому з пенсіонерів не чекати надбавки

Loading...