Новини » Події 7 березня, 2019, 18:40
Заступник міністра заявив про необхідність ліквідації всіх негрошових пільг
ZIK
ZIK

Потрібно лише раз перевести абсолютно всі пільги у грошову форму і внести зміни до Конституції, які забороняють запровадження будь-яких пільг для всіх категорій громадян у негрошовій формі.

На цьому наголосив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Саме для того, щоб був витриманий економічний баланс, справедливість і чіткий облік, абсолютно всі пільги в державі, на думку заступника міністра, повинні бути монетизовані, тобто переведені в готівкову форму.

«Я особисто вважаю, що всі пільги в негрошовій формі потрібно повністю скасувати. Ми сьогодні маємо дуже багато категорій різних громадян, які мають різноманітні пільги, що викликає розбалансування системи.

До того ж, якщо порівняти пенсіонера в місті та селі, то жителю міста держава, наприклад, компенсує проїзд приблизно в 1 тисячу гривень щомісяця. Тоді як людина в селі взагалі не має такої компенсації. Натомість у випадку грошової пільги пенсіонер із села, не втрачаючи гроші на проїзд, використає їх для інших потреб, наприклад, купить необхідні ліки», – пояснив Юрій Гримчак.

Урядовець вважає, що на майбутнє взагалі потрібно заборонити будь-які пільги у негрошовій формі, зокрема і субсидії. Адже в цій сфері часто виникають маніпуляції, що призводять до збитків для держави.

«Із 1-го березня ми ввели добове балансування в облгазах. Це означає, що тепер ми кожен день підбиваємо підсумки того, скільки газу і кому поставлено, а також скільки спожито. Раніше балансування проводилося раз на місяць, що дозволяло постачальникам «гратися» кількістю газу, який йде для населення і для промисловості», – зауважив Юрій Гримчак.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що донарахування, які здійснюють облгази в платіжках за газ, є абсолютно незаконними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 11:12 :53